استانها

دبیرخانه نوآوری‌های علوم انسانی و اسلامی در قم ایجاد شد

ثروت ایرانی - دبیرخانه ملی فناوری‌ها و نوآوری‌های علوم انسانی و اسلامی در پارک علم و فناوری قم تشکیل و رییس پارک این استان به عنوان مسئول دبیرخانه انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ثروت ایرانی سجاد محمدعلی‌نژاد در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه در وزارت علوم تصمیم گرفتیم مسائل مهم کشور را با تشکیل دبیرخانه‌های تخصصی در زیرمجموعه‌ پارک‌های علم و فناوری به صورت ویژه دنبال کنیم اظهارداشت. در همین رابطه قرار شد که دبیرخانه ملی فناوری‌ها و نوآوری‌های علوم انسانی و اسلامی در پارک علم و فناوری قم تشکیل و از ظرفیت‌های این استان برای پیگیری مسائل حوزه علوم انسانی و اسلامی و خلق ظرفیت‌های جدید در این حوزه علوم استفاده کنیم.

وی افزود:‌ بر این اساس از این به بعد پارک علم و فناوری قم وظیفه پیگیری مسائل حوزه علوم انسانی و اسلامی را با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌ بنیان و واحدهای فناور در سراسر کشور برعهده دارد. در همین رابطه این پارک ضمن ایجاد دبیرخانه دایمی با شبکه سازی و برقراری ارتباط موثر با سایر مراکز علمی وشرکت‌های دانش‌بنیان ظرفیت‌های جدیدی در حوزه علوم انسانی و اسلامی ایجاد خواهد کرد.

محمدعلی‌نژاد تاکید کرد: همچنین در همین رابطه صبح امروز با آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور نیز دیدار کردیم که در جریان آن بر تقویت و گسرش همکاری‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری تاکید شد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده شرکت‌های دانش‌ بنیان و واحدهای فناوری که در این زمینه با پارک علم و فناوری قم همکاریب لازم را داشته باشند در برخورداری از تسهیلات و امتیازات در اولویت‌ قرار خواهند گرفت و این روند به طور حتم موجب خلق ایده‌های نو و جذاب در حوزه علوم انسانی و اسلامی می‌شود.

معاون وزیر علوم گفت: در حال حاضر ۵۴ پارک علم و فناوری و ۲۷۸ مرکز رشد در کشور فعال است، همچنین ۱۲ هزار واحد فناور و شرکت دانش‌ بنیان در زیرمجموعه پارک‌های علم‌وفناوری کشور فعالیت می‌کنند که هدف اصلی همه آن‌ها رفع نیازهای ملی و منطقه‌ای و تقویت اقتصاد دانش‌ بنیان و خلق ظرفیت‌های جدید در این بخش است.

وی با اشاره به جایگاه برتر ایران در سطح منطقه در زمینه تولید علم، افزود: از جمله سیاست‌های مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،‌ کاربردی سازی علوم در بخش‌های مختلف و ارتقا جایگاه کشور در حوزه فناوری‌های نوین با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌ بنیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا