استانهاسیاست

سردار کبیری‌پور؛ فراگیری تفکر و فرهنگ بسیجی، مهم‌ترین مطالبه مقام معظم رهبری است/ حیثیت کشورهای استکباری و استعمارگر به حیثیت اسرائیل گره خورده است

ثروت ایرانی - جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) گفت: اگر اسرائیل از جغرافیا حذف بشود، کشورهای استکباری و استعمارگر دیگر هیچ بهانه‌ای برای حضور در منطقه نخواهند داشت، چراکه حیثیت کشورهای استکباری و استعمارگر به حیثیت اسرائیل گره خورده است.

سردار مهدی کبیری‌پور جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم در آئین افتتاح نمایشگاه پایگاه‌های مقاومت بسیج اسوه ناحیه شهرستان کهک طی سخنانی ضمن مرور فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد چند ماموریت‌ و محوریت‌ شاخص بسیج، مهمترین ماموریت و مطالبه رهبر معظم انقلاب از تشکیلات بسیج را فراگیر نمودن تفکر و روحیه بسیجی دانست و اظهار کرد: بسیج یک فرهنگ است و هر چقدر این فرهنگ در همه عرصه‌ها گسترش و رسوخ پیدا بکند، مشکلات بهتر و با هزینه کمتر و شتاب بیشتری حل می‌شود.
جانشین فرمانده سپاه استان قم با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ بسیج اولین ماموریت ماست، بیان کرد: با برپایی اینچنین نمایشگاه‌ها و رویدادهایی، بخشی از فرهنگ بسیج به نمایش گذاشته می‌شود و می‌تواند الگویی برای دیگران باشد.
وی ماموریت دوم بسیج را حفظ نظام اسلامی و موجودیت انقلاب برشمرد و اذعان داشت: مقام معظم رهبری این ماموریت را بارها از بسیج و بسیجیان ذیل چند عنوان نظیر ممانعت از نفوذ دشمن، برقراری امنیت پایدار و مردمی و تفهیم مواضع سیاسی جمهوری اسلامی مطالبه کرده‌اند.
جانشین سپاه قم با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: بسیج سیاسی است ولی سیاست زده نیست، داخل هیچ حزبی نیست و به هیچ حزبی تعلق ندارد بلکه بسیج متعلق به انقلاب اسلامی است، افزود: هر زمان که مواضع سیاسی چه توسط داخلی‌ها و چه توسط بیرونی‌ها از ریل اصلی انقلاب اسلامی خارج بشود، بسیج آنجا مسئولیت پیدا می‌کند تا مواضع محکم جمهوری اسلامی را با قاطعیت بیان و تفهیم کند.
سردار کبیری‌پور با بیان اینکه حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی سومین ماموریت‌ بسیج است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در همه حوزه‌ها همچون علمی، دفاعی، اقصادی، سیاسی، فرهنگی دستاورد داشته است و دشمن در صدد است تا این نقاط قوت را بپوشاند و با ضریب زدن به مشکلات، مردم را ناامید کند.
جانشین سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) چهارمین مطالبه رهبر انقلاب را برافراشتن پرچم معنویات و اخلاق دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری ذیل این مطالبه به چند مصداق تامین امنیت، فرهنگ، اخلاق، ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی اشاره کرده است که بسیج در این زمینه‌ها جزو سرآمدان است.
سردار کبیری‌پور با تاکید بر اینکه کمک به کارآمدی دولت اسلامی از دیگر مطالبات مقام معظم رهبری از بسیجیان و بویژه بسیج اقشار است، ابراز کرد: کانون‌های اقشار بسیج می‌توانند به بهبود انجام ماموریت‌‌های دستگاه‌ها و فعالیت‌های علمی و پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و خدمت رسانی به مردم کمک کنند.
وی خاطر نشان کرد: بسیج همیشه با حضور در میدان‌های مورد نیاز کشور، گرد آوردن و به خط کردن ظرفیت‌های مردمی و یاری رساندن به دستگاه‌های دولتی پیشرو بوده و این موضوع جز با بسیج مردمی و گسترش این فرهنگ امکان‌پذیر نیست.
جانشین فرمانده سپاه استان قم فراگیر نمودن تفکر بسیجی را مهمترین مسئولیت برشمرد و گفت: امروز بسیج برای جوانان کشورها و جهان اسلام، بعنوان یک الگو شناخته شده است و شاهد این فرهنگ و تفکر در جبهه مقاومت، جوانان فلسطین، غزه، حماس، سوریه، یمن و در همه بلادهای اسلامی هستیم و می‌بینیم که تخلق به فرهنگ و روحیه بسیجی روز به روز رشد می‌کند.
سردار کبیری‌پور با تصریح به اینکه اگر این خو گرفتن به فرهنگ و تفکر بسیجی سرعت بگیرد، کشورهای اسلامی هیچ نیازی به داشتن یک متحد قدرتمند مثل آمریکا یا کشورهای استعماری نخواهند داشت، اظهار کرد: امروز می‌بینید که حماس یک گروه کوچک ۳۰ یا ۴۰ هزار نفری، اولین یا دومین ارتش قدرتمند جهان را به زعم آمار و اطلاعاتی که ارائه می‌دهد، زمین‌گیر کرده است و این موضوع نشات گرفته از روحیه و فرهنگ بسیجی‌ است.
وی با تاکید بر اینکه اگر اسرائیل از جغرافیا حذف بشود، کشورهای استکباری و استعمارگر دیگر هیچ بهانه‌ای برای حضور در منطقه نخواهند داشت، تصریح کرد: حذف اسرائیل مساوی با حذف کشورهای استکباری و استعمارگر است و حیثیت آنها به حیثیت اسرائیل گره خورده است.
سردار کبیری‌پور با بیان اینکه نابودی اسرائیل نزدیک است و ان شاء الله جوانان مقاومت، چشم دوم این شیطان را کور می‌کنند، خاطرنشان ساخت: کشورهای استکباری و استعمارگر به خوبی می‌دانند که اگه دیر بجنبند، تمام بهانه‌های آنها برای لشکرکشی‌، آدم کشی‌، و جنایت‌هایشان دود خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا