استانهااقتصاد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد: عضویت بیش از ۸۰۰ هزار روستایی و کشاورز در دوران ۲ ساله دولت مردمی سیزدهم

ثروت ایرانی - مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر گفت: معادل ۶۳ درصد عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم در یک دوره ۲ ساله از شروع فعالیت دولت مردمی سیزدهم بیش از ۸۰۰ هزار نفر از روستاییان و کشاورزان را به عضویت صندوق و تحت پوشش بیمه اجتماعی در آوردیم.

به گزارش ثروت ایرانی ، نشست خبری بیت الله برقراری مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر ،معاونین ،مشاورین و مدیریت‌های استانی با حضور اصحاب رسانه بیش از ۱۶۰ خبرگزاری ،پایگاه خبری و روزنامه به صورت آنلاین ویدیو کنفرانس در سراسر ایران اسلامی به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار گردید.
بیت الله برقراری در نشست خبری که به صورت آنلاین ویدیو کنفرانس در سراسر ایران برگزار شد اظهار داشت:بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی بیمه اجتماعی همگانی است و دولت مکلف به بسترسازی برای عموم جامعه می‌باشد و دلیل اصلی تاسیس بیمه اجتماعی ، حمایت از قشر کشاورزان روستاییان و عشایر به دلیل عدم پوشش بیمه ای این قشر میباشد.
ایشان افزود قانون ساختار و نظام جامع تامین اجتماعی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و این صندوق تاسیس شد تا در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر کشاورزان و روستاییان بتوانند به صورت اختیاری خود را بیمه نمایند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان و عشایر تاکید کرد خدماتی از قبیل دریافت حقوق مستمری توسط بازنشستگان ، دریافت حقوق مستمری از کار افتادگی و دریافت حقوق مستمری فوت شدگان توسط بازماندگان تحت تکفل متوفی از مزیت‌های بسیار عالی این صندوق برای بیمه شدگان می‌باشد.برقراری تصریح کرد اکنون به سمت کفایت مستمری و ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر در حرکت هستیم.
و از این رو دو قسمت از حق بیمه این صندوق را جمهوری اسلامی برای حمایت از بیمه شدگان پرداخت و به عنوان کارفرما از روستاییان عشایر و کشاورزان حمایت لازم را خواهد داشت.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر خاطرنشان کرد با گسترش شرایط مناسب بیمه‌ای و حمایت‌های لازم و و افزایش بیمه شدگان راه های تحقق عدالت اجتماعی را میپیماییم. با روی کار آمدن دولت مردمی سیزدهم اقدامات شایان به ذکری در این حوزه انجام شده که توانستیم بیش از ۸۰۰ هزار نفر از روستاییان و کشاورزان را در طی دو سال گذشته به عضویت صندوق در بیاوریم که معادل ۶۳ درصد عملکرد ۸ ساله دولت‌های یازدهم و دوازدهم می‌باشد.
وی در تشریح اقدامات گفت مهم‌ترین اقدام صندوق را در حفظ و نگه داشت بیمه شدگان به میزان حدود ۹۰ درصد دانست و افزایش ۴۳ درصدی مستمری بگیران را از دیگر دستاوردهای سال گذشته صندوق نامید.مهندس برقراری اعداد و ارقام دیگری از عملکرد صندوق ارائه داد و افزود:۱۹۲ هزار مستمری بگیر در حال حاضر از خدمات این صندوق بهره‌مند هستند و امروز حدود ۲ میلیون و هشتصد هزار نفر تحت پوشش این صندوق می‌باشند.
و این عدد میبایست طبق تحقیقات و آمار به عدد ۱۰ میلیون نفر برسد و مهم‌ترین هدف ما نزدیک شدن به ۱۰ میلیون عضو تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر می‌باشد.
پیشرفت صندوق در گرو تفاهم‌نامه‌های متعدد با دستگاه‌های مختلف دولتی و خصوصی ساماندهی و توانمندسازی کارمندان و ارتقاء آموزش‌های شغلی آنان، تعامل با ذینفعان حکومتی و حاکمیتی و حمایت از کارگزاران و پویایی روابط عمومی های صندوق در تمام کشور و افزایش محتواسازی و تبلیغات می‌باشد ‌.
در پایان نشست خبری آنلاین برقراری درباره قانون جوانی جمعیت خاطرنشان کرد:در ماده ۲۱ قانون اشاره شده که زنان غیر شاغل عشایر و روستاییان و کشاورزان که سه فرزند یا بیشتر دارند به صورت رایگان بیمه می‌شوند و همچنین اگر این مادران فرزند ۴ یا ۵ را به دنیا بیاورند به ازای هر فرزند بالاتر از سوم ۲ سال به سنوات بیمه مادر اضافه می‌شود که همکاری و هماهنگی ویژه‌ای با ستاد ملی جمعیت شکل گرفته است و امیدواریم بتوانیم بیش از ۵۰۰ هزار مادر غیر شاغل را تحت پوشش صندوق قرار دهیم.
در انتهای نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین رحیم اهرمی مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر در استان قم به ایراد سخنرانی کوتاه پرداختند؛در حال حاضر ۱۳۵۰۰ نفر در استان قم جذب و تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند و از این تعداد ۱۴۰۰ نفر مستمری بگیر می‌باشند.

وی افزود ۱۲ کارگزاری فعال در استان قم مشغول ارائه خدمات می‌باشند که علاوه بر شهر قم به شهرستان‌ها و روستاهای استان خدمات ارائه می‌دهند و هدف از حمایت کارگزاری‌ها رسیدن به عضویت ۳۳ هزار نفر جامعه هدف صندوق در استان قم می‌باشد.
حجت الاسلام و المسلمین اهرمی خاطرنشان کرد جهت عضویت در صندوق تمامی افراد که ساکن شهر می‌باشند ولیکن در روستاها دارای زمین و ملک می‌باشند و حتی رانندگان بین شهری و روستایی قالیبافان و متخصصین صنایع دستی می‌توانند عضو شده و از خدمات ویژه صندوق بهره‌مند شوند.
عکس و خبر :سید حسین میرهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا