استانهاگردشگری

انجام ۵۴۴ بازدید نظارتی بر عملکرد اماکن اقامتی و گردشگری قم

ثروت ایرانی - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم گفت: ۵۴۴مورد بازدید نظارتی از ابتدای طرح تعطیلات نوروزی تا نهم فروردین ماه از تاسیسات گردشگری استان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم اعلیرضا ارجمندی دهم فروردین ماه اظهار کرد: شهر مقدس قم از حیث وجود بارگاه کریمه اهل بیت (س) و مسجد مقدس جمکران، ظرفیت زائرپذیری بالایی دارد و همواره نگاه ویژه‌ای به رضایتمندی زائران و گردشگران داشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم ادامه داد: با توجه به مصوبات ستاد هماهنگی خدمات سفر در خصوص تشدید نظارت‌ها به منظور ارائه خدمات شایسته به زائران، از ابتدای طرح تعطیلات نوروزی، ۱۴ اسفندماه گذشته تا نهم فروردین ماه ۵۴۴ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری قم انجام شد.

ارجمندی ادامه داد: ۱۷۷ مورد تذکر، ۱۴ مورد اخطار پلمب، ۱۲ مورد پلمب و ۱۲ مورد فک پلمب برای واحدهای اقامتی و گردشگری متخلف در جریان این بازرسی‌ها صادر شده است.

او گفت: در این بازدیدها مواردی همچون نرخ‌نامه‌ها، بهداشت محیط کار، بهداشت نمازخانه‌ها، کیفیت خدمات، نظافت واحدها، رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی موردبررسی و بازبینی قرار گرفت و به واحدهای متخلف تذکر و یا اخطار جهت رفع سریع نواقص داده شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم گفت: بازدید مستمر از واحدهای گردشگری و خدماتی تا پایان تعطیلات نوروز انجام و با تخلفات با قاطعیت رسیدگی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا