استانها

 تشریح برنامه های مدیریت شهری قم در دهه کرامت

ثروت ایرانی - سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم، برنامه‌های و اقدامات شهرداری برای گرامیداشت ایام دهه کرامت را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد طباطبایی نژاد ،امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های شهرداری قم همزمان با دهه کرامت که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: از ماه‌ها قبل در راستای گرامیداشت دهه کرامت، در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای تکریم این ایام صورت گرفته است .

وی در تشریح برنامه ها گفت:با همکاری شورای هیئات مذهبی، امشب یک کاروان گل ، همراه با نورافشانی حرکت داده میشود. هم‌زمان با همین برنامه ، جشن بزرگی در ورزشگاه حیدریان با حضور مداح اهل‌بیت ،محمدحسین طاهری برگزارمی‌ گردد.

طباطبایی نژاد افزود:فردا با مشارکت مجموعه های مختلف ،برنامه اجتماع دختران در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله و  اجرای سرود «بهترین دختر دنیا» را خواهیم داشت . در بعد از ظهر روز میلاد، با حضور مداحان هلالی ،رویان فر و صابر خراسانی جشن ویژه‌ای برگزار خواهد شد. روز سوم ولادت ،جشن ویژه در بوستان بنیادی با مشارکت مجموعه‌های مردمی و شام میلاد در بوستان طراوت با حضور ابوذر روحی جشن برگزار می گردد.

وی اظهار داشت:برای اولین‌بار با مشارکت مجموعه‌های مردمی و هیئات ، تا آخر ایام دهه کرامت، نمایشگاه فرهنگی در میدان آستانه برگزار و برقرار خواهد بود.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم،عنوان کرد:گروه‌های گردشگری در دهه کرامت خواهیم داشت، توری با عنوان «کاروان خواهر خورشید» برگزار می گردد که اماکنی از جمله:حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران، امامزادگان واجب‌التعظیم و…  برای اجرای این تور در نظر گرفته شده‌اند.

وی ادامه داد:اجرای سرودهای خیابانی در دهه کرامت و همچنین اجرای سرود ویژه‌ای که تهیه گردیده را برگزار خواهیم نمود . در شب سوم خرداد در پنج نقطه ،نورافشانی خواهیم داشت . در چند بوستان بانوان،نمایشگاه توانمندی بانوان برگزار می‌گردد .

طباطبایی نژاد در پایان گفت:برگزاری همایش پیاده‌روی ،برگزاری سلسله جشن‌های «بهشت کرامت» در بوستان‌ها در دهه کرامت ، اجرای طرح «بانوی بهشت» در مراکز فرهنگی در شش الی هفت نقطه مستقر در شهر، کارگاه تبیینی در خصوص حجاب و عفاف قم‌شناسی و نمایشگاه ،برگزاری برنامه ویژه‌ای برای دختران نیروهای شهرداری که حجاب اولی و تازه تکلیف هستند در همین دهه کرامت در خود شهرداری ، اجرای طرح «بانوی بهشت» در بوستان‌های شهری ، برپایی ایستگاه‌های فرهنگی و نمایشگاهی در مساجد با طرح «محراب شهر»، برگزاری جشنواره مسطور با دانشگاه فنی‌حرفه‌ای  اقداماتی است که سازمان برای دهه کرامت در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا