ایران / جهان

معاون رئیس جمهور: انقلاب اسلامی تنها حکومتی است که نوع حکومت را به همه پرسی مردم گذاشته است

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی ،میثم لطیفی ۲۱ بهمن‌ماه در آخرین شب از جشن انقلاب که به مناسبت ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی و به همت مجمع هم‌افزایی جوانان انقلابی در باغ موزه دفاع مقدس انقلاب اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی تا ابد مدیون امام و شهدا است. تاسیس باغ موزه دفاع مقدس در قم اقدامی ضروری بود و احداث چنین مکان‌های ضروری و واجب است چراکه نام و یاد شهدای گرانقدر را زنده‌نگه‌ می‌دارد.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه شهادت در اندیشه انقلاب و شیعه همانند حیات است، عنوان کرد: امروز انقلاب اسلامی گنجینه‌ای از شهدا را دارد که متاسفانه از بسیاری از آن‌ها غفلت کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه ابرقدرت‌های جهان از روز اول نمی‌خواستند این انقلاب پیروز شود، خاطرنشان کرد: از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی‌ها و تحریم‌ها آغاز شود ولی به برکت‌ رهبری امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای این انقلاب محکم و استوار ایستاده است.
لطیفی با بیان اینکه امروز در دنیا هیچ حکومتی وجود ندارد که نوع حکومت از مردم سوال شده باشد، تصریح کرد: امام خمینی(ره) تنها دو ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی از طریق همه پرسی نوع حکومت را از مردم سوال کرده است.
وی با اشاره به اینکه مردم سالاری دینی در انقلاب اسلامی وجود دارد، یادآور شد: به کوری چشم دشمن این انقلاب به دست صاحب اصلی خود حضرت حجت(عج) خواهد رسید.
معاون رئیس جمهور با اشاره به هویت بخشی انقلاب اسلامی به بانوان گفت: زنان دانشمند ایرانی و مادران فداکار این سرزمین در عرصه تربیت فرزند الگوی زنان مسلمان هستند.
وی با اشاره به پرونده فجایع کشورهای غربی و آمریکایی علیه زنان، بیان کرد: چنین کشورهایی با پررویی تمام امروز می‌خواهد اعتبار و ارزش بانوان ایرانی را نیز تخریب کنند.
لطیفی در تشریح وضعیت کشور در یک دهه گذشته با بیان اینکه شاخص بهره‌وری طی ۱۰ سال گذشته منفی ۰٫۹ بوده است، اظهار کرد: پیش از یک دهه گذشته شاخص بهره‌وری به طور میانگین در هر سال ۲٫۵ بوده است ولی در دولت قبل به واسطه گره زدن همه مسائل کشور به برجام مشکلات فراوانی به وجود آمد.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه تمام دغدغه دولت سیزدهم اقتصاد و معیشت مردم است، مطرح کرد: بعد از توفیقات دولت سیزدهم در گره گشایی از مشکلات کشور، دشمن نیز در این عرصه با تمام توان ورود کرده و تلاش در تشدید فشارها نموده است.
وی با بیان اینکه به دلیل مشکلات همه گیری کرونا و نیز جنگ اوکراین زمزمه‌های کمبود مواد غذایی مطرح شده بود، عنوان کرد: امروز در بسیاری از کشورهای اروپایی شاهد مشکلات این چنینی هستیم ولی در کشور با تدابیر مناسب و برنامه ریزی چنین اتفاقی رقم نخورده است.
لطیفی وضعیت فضای مجازی کشور را مدنظر قرار داد و افزود: پس از شهادت سردار سلیمانی، تمام مطالب مرتبط با این شهید بزرگوار از فضای مجازی حذف می‌شدند.
وی با اشاره به اینکه در ایام اغتشاشات اخیر شاهد انواع خباثت‌ها ازجمله ساخت مواد منفجره در این فضای مجازی بودیم، خاطرنشان کرد: این اتفاقات موجب شد در مجموعه دولت به این نتیجه برسیم که باید از بستر پیام‌رسان‌های داخلی که امروز بیش از ۳۰ میلیون کاربر دارند استفاده کنیم.
معاون رئیس جمهور تاکید کرد: تا زمانی که بسترهای فضای مجازی از قانون جمهوری اسلامی تبعیت نداشته باشند از ظرفیت‌های پیام رسان های داخلی استفاده خواهیم کرد.
وی از پرتاب ۶ ماهواره به فضا در سال گذشته یاد کرد و گفت: این اتفاق موجب شده است تا امروز جمهوری اسلامی در عرصه فضا دارای رتبه جهانی باشد.
لطیفی پیشرفت‌های صنعتی کشور و تولید فولاد را مدنظر قرارداد و افزود: امروز ۴۵ میلیون تن ظرفیت اسمی و ۳۰ میلیون تن ظرفیت واقعی تولید فولاد در کشور است که این ظرفیت جمهوری اسلامی را به رتبه هفتم کشورهای جهان رسانده است.
وی اضافه کرد: اما درکنار تمام این پیشرفت‌ها مهم‌ترین و با ارزش‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، تربیت نسل مستقل با انگیزه است که امروز می بینیم به جوان مومن و متخصص ایرانی در عرصه های مختلف در حال فعالیت می باشند.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا