استانها

آستان مقدس بانوی کرامت نقش اساسی در ترویج فرهنگ شهادت دارد

ثروت ایرانی - دبیرکل کنگره ملی شهدای استان قم گفت: آستان مقدس حضرت معصومه (س) در ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت نقش بی‌بدیل و اساسی دارد.

سردار محمدرضا موحد در نشست هم‌اندیشی شورای اندیشه‌ورز کنگره ملی شهدای استان قم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان قم در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم در آبان‌ماه سال جاری، عنوان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری کنگره‌های شهدا بایستی تولید محور بوده و برانگیختگی ایجاد کند.

وی با تاکید بر نقش موثر حرم مطهر بانوی کرامت در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ابراز کرد: مشارکت و استفاده از ظرفیت‌های موجود آستان مقدس حضرت معصومه (س) در تبیین سیره شهدا و برگزاری کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید قم بسیار حائز اهمیت است که امیدواریم این توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها به خوبی در حفظ و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا به کار گرفته شود.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) در خصوص نقش رزمندگان قمی در دوران دفاع مقدس بیان کرد: مردم ولایت‌مدار و انقلابی استان قم در کنار نقش‌آفرینی در تامین امنیت مناطق مرزی شمال غرب و جنوب شرق کشور، در جبهه مقاومت دفاع مقدس نیز حضور چشمگیری داشته‌اند و با شکست حصر شهرک‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا، مهر تاییدی بر اثرگذاری رزمندگان قمی در دفاع از آرمانهای انقلاب زدند و زمینه پیروزی‌های دیگری را نیز برای جبهه مقاومت فراهم کردند.

دکتر علی‌اکبر خوش‌گفتار مقدم رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه تا کنون ۷ جلد کتاب توسط کنگره به چاپ و رونمایی رسیده، گفت: تولید ۵۰ کتاب از سیره و زندگانی شهدای قم، تولید سمفونی مقاومت، تهیه و تولید تئاتر، ساخت فیلم سینمایی و برگزاری جشنواره فیلم ۱۷ و جشنواره سرود از جمله برنامه‌های کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم است.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰  در راستای کمک‌های مومنانه و خدمت‌رسانی به محرومان، فعالیت‌هایی همچون آزادسازی زندانیان جرایم غیدعمد، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و کمک تحصیلی، تعمیر منازل مسکونی نیازمندان و خانواده‌های معظم شهدا و… صورت گرفته است.

گفتنی است مرثیه‌سرایی مداح اهل بیت (علیهم‌السلام) «حاج حسن مالکی نژاد» در مصائب امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) پایان بخش این نشست بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا