استانها

انجمنهای صنفی بازوان توانمند بخش دولتی /افزایش آمار انجمن های صنفی استان قم در دولت سیزدهم

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم با تأکید بر نقش انجمنهای صنفی به عنوان بازوان توامند بخش دولتی گفت: در سال اول فعالیت دولت سیزدهم شاهد افزایش پانزده درصدی انجمنهای صنفی بوده ایم.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم، وحید وزیری راد مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان افزود: در اجرای ماده ۱۳۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۶۹ به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارگران و کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز است، کارگران مشمول قانون کار و کارفرمایان هر حرفه یا صنعت می‌توانند با رعایت مقررات قانونی و این آیین نامه مبادرت به تشکیل انجمن صنفی نمایند‌‌ و کمترین حد نصاب لازم برای تشکیل انجمن صنفی کارگری در سطح کارگاه ده نفر و در حرفه یا صنعت، حداقل پنجاه عضو از حرفه یا صنعت مربوط در قسمتی از شهرستان تا سراسر استان می‌باشد.
وی با اشاره به این مطلب که در سال اول فعالیت دولت سیزدهم شاهد افزایش پانزده درصدی انجمنهای صنفی بوده ایم،تصریح کرد: انجمن صنفی کارفرمایی، با عضویت دست کم ده شخص حقیقی یا حقوقی (کارفرما) شاغل در آن حرفه یا صنعت در حوزه جغرافیائی مورد درخواست در قسمتی از یک استان تا سراسر کشور تشکیل می‌شود‌‌.
وزیری راد اظهار داشت: تشکل‌های کارگری و کارفرمایی به‌عنوان نمایندگان جامعه کارگران و کارفرمایان هستند که می‌توانند در جهت پیگیری حقوق و مطالبه‌های این اقشار نقش اساسی ایفا کنند.
وی افزود: تشکل‌های کارگری و کارفرمایی به عنوان شرکای اجتماعی این اداره کل، بازوان توانمند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که درخواست‌های جامعه کارگری و کارفرمایی را در جلسه‌های مختلف مطرح و پیگیری می‌کنند.
وحید وزیری راد ادامه داد: متقاضیان تشکیل انجمنهای صنفی کارگری و کارفرمایی، پس از مراجعه به اداره امور تشکلات کارگری و کارفرمایی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و ارائه مدارک لازم و تکمیل فرمهای انجمن و همچنین معرفی هیئت موسس، آگهی اولیه تأسیس انجمن صنفی را منتشر نموده و به دنبال آن جمع آوری مدارک نامزدهای هیئت مدیره و بازرسان انجمن از قبیل مجوز فعالیت، مدارک هویتی ، عکس و برگزاری انتخابات و تشکیل انجمن انجام می رسد که کلیه این مراحل بر اساس قانون و استعلامات مورد نیاز از مراجع ذیصلاح صورت می پذیرد.
وی گفت: مراحل ایجاد یک انجمن صنفی به این صورت است که پس از معرفی هیئت موسس و معرفی متقاضیان تشکیل انجمن صنفی به اداره امور تشکلات کارگری و کارفرمایی اداره کل، صدور آگهی اعلام تأسیس و اعلام داوطلبی صورت گرفته و کاندیدا های هیئت مدیره و بازرسین انجمن معرفی می شوند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان افزود: بعد از تهیه پیش نویس اساسنامه توسط هیئت موسس انجمن صنفی، آگهی انتخابات توسط این اداره کل صادر و مجمع عمومی و انتخابات انجمن صنفی با نظارت مستقیم اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود.
وی خاطر نشان شد: تعیین سمت اعضای هیئت مدیره انجمن های صنفی، تکمیل پرسشنامه آماری ( مشخصات اعضا و اطلاعات مورد نیاز انجمن صنفی مطابق فرم شماره ۳)، ارسال مدارک و مستندات انجمن صنفی به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جهت ثبت، صدور گواهی صحت برگزاری انتخابات، صدور گواهی ثبت، صدور اعتبارنامه منتخبین و صدور آگهی انجام انتخابات در روزنامه های کثیرالانتشار رسمی استانی یا کشوری، از دیگر مراحل تشکیل انجمن صنفی می باشند.
شایان ذکر است، ایجاد و تأسیس انجمن‌های صنفی کارگران و کارفرمایان در قانون کار آمده و این انجمن‌ها دارای ارکان سه‌گانه اساسی تصمیم‌گیرنده (مجمع‌عمومی) ، رکن اجرایی (هیات‌مدیره) و رکن نظارتی (بازرسان) می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا