استانهااقتصاد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم :تعاونی‌های منفعل از چرخه دریافت تسهیلات خارج می‌ شوند

پایگاه خبری ثروت ایرانی - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به فعالیت هزار و 170 تعاونی در قم گفت: تعاونی‌های منفعل را شناسایی و و از چرخه دریافت تسهیلات خارج می‌کنیم و تا سه ماه آینده پرونده‌های باز برخی تعاونی‌ها بسته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از ندای قم ،وحید وزیری‌راد در گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از تعاون‌گران برتر استان قم به مناسبت فرا رسیدن هفته تعاون، اظهار کرد: تلاش ما این است که میان تعاونی‌های فعال و غیرفعال تفاوت قائل شویم.
وی بیان کرد: در حال حاضر دو هزار تعاونی در استان قم داریم که از این تعداد هزار و ۱۷۰ مورد فعال هستند و بیش از ۶۹۰ هزار نفر عضو دارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: تعاونی‌هایی در قم وجود دارند که در گذشته از تسهیلات دولتی استفاده می‌کردند اما هیچ اقدام عملیاتی انجام نداده و منفعل بوده‌اند؛ ما نیز در نظر داریم که این تعاونی‌ها را از گردونه دریافت تسهیلات دولتی حذف کنیم تا عدالت میان تعاونی‌های فعال برقرار شود.
ساخت هزار واحد مسکونی برای کارگران قم
وی تصریح کرد: تعاونی‌ها در قم دچار مشکلاتی هستند و برخی از پرونده‌ها چندین سال باز مانده است اما با نشست‌ها و مذاکراتی که داشتیم این امید را می‌دهیم که تا ۳ ماه دیگر مشکلات بخش قابل توجهی از آن‌ها رفع شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته موفق شدیم ۲ هزار و ۶۰۰ واحد که توسط تعاونی‌های مختلف ساخته شده‌اند را تحویل مردم دهیم.
وی در پایان گفت: خبر خوبی هم که می‌توانیم به جامعه کارگری قم دهیم این است که بر اساس توافقی که با مدیرکل بنیاد مسکن استان داشته‌ایم، مقرر شده دو فاز ۵۰۰ واحدی که در مجموع هزار واحد می‌شود در طرح نهضت ملی مسکن برای کارگران ساخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا