استانها

سردار صفوی: سپاه و نیروهای مسلح باید خود را برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن آماده کنند

ثروت ایرانی - دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: سپاه پاسداران باید راهبرد و تهدید دشمن را بفهمد و سپاه و نیروهای مسلح بایستی خود را برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن آماده کنند.

سردار صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا در جمع فرماندهان و پاسداران سپاه علي بن ابي طالب(ع) استان قم و مركز آموزش علويون، تحليلي پيرامون جايگاه انقلاب اسلامي و جمهوري اسلامي ايران در تحولات منطقه ای غرب آسیا و جهان ارائه كرد.

صفوي با اشاره به تغيير و تحولات محيط جهاني، منطقه اي و ملي خاطرنشان کرد: واقعیت این است که صحنه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی کشورهای منطقه غرب آسیا درحال تغییر و تحول است و ایران باید در این تغییرات کنشگر فعال باشد نه منفعل.

سردار صفوي با بيان اينكه آمریکا طی ۳۰ سال گذشته به دنبال شکل‌گیری قدرت هژمون تک قطبی در جهان بود اما با شکست مواجه شد گفت: دلایل شکست آمریکا و ناتو را در فرار از افغانستان و خروج از عراق و سوریه که به زودی اتفاق خواهد افتاد می توان مشاهده کرد.

وی ادامه داد: آمریکا و متحدانش طی ۳۰ سال اخیر یعنی بعد از حمله به کویت در سال ۱۹۹۱ برای بیرون کردن نیروهای اشغالگر صدام از این کشور تا کنون در سال ۲۰۲۲، چند تریلیون دلار هزینه کرده و بیش از ۳۰ هزار کشته و زخمی دادند، البته هزینه های آزادی کویت را از دولت این کشور گرفته و تا دلار آخر را هم خواهد گرفت لیکن نتیجه این شد که طی این سال‌ها چین و روسیه در برابر آمريكا قدرت خود را افزايش دادند.

شکاف در دورن جامعه آمریکا فعال است

وی با بیان اینکه فرار آمریکایی‌ها از افغانستان و واکنش منفعلانه آن‌ها نسبت به حمله روسیه به اوكراين نشان از افول قدرت آمریکا دارد، گفت: قدرت سیاسی، اقتصادی و تاثیرگذاری آمریکا در مسائل جهانی کاهش یافته و شکاف میان ترامپ و بایدن هنوز در درون آمریکا وجود دارد و اين شکاف عمیق در درون جامعه آمریکا زنده و فعال است و احتمالا در انتخابات آینده آمریکا خودش را نشان خواهد داد.

سرلشكر صفوی با تاکید بر اینکه فرایند قدرت از غرب به سمت شرق جهان به آرامی درحال حرکت است ومبنای آن اقتصاد و فرهنگ و تکنولوژی های جدید می باشد گفت: توسعه روابط همه جانبه ایران با روسیه، چین و هند می تواند در قالب سازمان همکاری شانگهای یک قدرت آسیایی یا اوراسیایی را شکل بدهد و چشم انداز جدیدی از شکل گیری چند قطبی سازی جهان را عملا به وجود آورد.

وی افزود: قدرت آسیایی و قدرت جهان اسلام درحال ظهور است و ایران در هر دو قدرت جایگاه مهمی دارد.

صفوی با بيان اينكه استراتژي نگاه به شرق منافاتي با شعار نه شرقي نه غربي ندارد تصريح كرد: سیاست نگاه به شرق به معنای کنار گذاشتن شعار «نه شرقی نه غربی» نیست بلکه مفهوم این شعار این است که در بخش ايدئولوژي و اقتصادي از تفكر کمونیستی لائيك، فرهنگ ليبراليسم، كاپيتاليسم و فرهنگ سوسیالیستی پيروي نمي كنيم و جمهوری اسلامی ایران دارای یک سیاست خارجی مستقل، یک فرهنگ اسلامی و انقلابی و یک راهبرد اقتصادی خاص است.

وی از انقلاب اسلامی به‌عنوان معرفی کننده اسلام ناب محمدی در جهان نام برد و خاطرنشان ساخت: نگاه مسلمانان جهان به انقلاب اسلامی و رهبری این انقلاب است، حکومتی که توانسته مقابل آمریکا ایستادگی و داعش را سرنگون کند و قدرت فکری و سیاسی ما از ایران فراتر رفته است.

رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس افزود: مردم برخی از کشورهای اسلامی عکس حضرت امام و مقام معظم رهبری را در منازل خود نصب کرده اند و به ایشان علاقمندند.

سردار صفوی خاطرنشان کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری در ۱۹ دی ماه سال قبل در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش فرمودند جنگ فعلی علیه ملت ایران یک جنگ ترکیبی با ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و رسانه اي است.

وی تأکید کرد: سپاه پاسداران باید راهبرد و تهدید دشمن را بفهمد و سپاه و نیروهای مسلح بایستی خود را برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن آماده کنند.

سردار صفوي در ادامه سفر خود به استان قم، در جمع راويان و پيشكسوتان دفاع مقدس استان قم گفت: در عظمت كار شما همين را بگويم كه در سه جلسه متفاوت، مقام معظم رهبري بحث نهضت خاطره گويي را به بنده تاكيد كردند و ايشان نسبت به كار شما اهميت قائلند و كار شما مورد توجه ايشان است.

وي با تأكيد بر بيان صادقانه رخدادهاي دفاع مقدس خاطرنشان كرد: جنگ را بدون تحريف، غلو و بزرگنمايي روايت كنيد، عظمت دفاع مقدس به اغراق و غلو نيازي ندارد.

سردار صفوي افزود: كار بزرگ خاطره گويي و روايت گري دفاع مقدس را تشكيلاتي كنيد و بهترين مكان آن سپاه پاسداران است.وي تأكيد كرد: هدف اصلي تان را ساختن نسل جوان بگذاريد.

سردار صفوي با بيان اينكه فضاي مجازي و رسانه يك قدرت است تصريح كرد: در كار نهضت خاطره گويي، از ظرفيت فضاي مجازي استفاده كنيد. وقتي شما در يك برنامه صحبت مي كنيد چندصد نفر آدم مي بينند و مي شنوند اما در فضاي مجازي، آن صحبت را ميليون ها نفر دنبال مي كنند.

رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با بيان اينكه حضرت امام دفاع مقدس را به پيروزي رساند و مقام معظم رهبري، جبهه مقاومت را پيروز كردند تأكيد كرد: حماسه جبهه مقاومت و مدافعين حرم را با دفاع مقدس و شهداي جنگ تحميلي پيوند دهيد.

سردار صفوي در پايان اين سفر با حضور در منزل شهيدان مهدي و مجيد زين الدين، با خانواده بزرگوار اين دو شهيد ديدار كرد.

وي با بیان اینکه ما به مادر شهیدان زین الدین که معلم قرآن هستند و به پدر ایشان که به رحمت خدا رفتند افتخار می کنیم خاطر نشان ساخت: اقا مهدي و اقا مجيد زين الدين دو گوهر بودند. من چندبار پشت سر اقا مهدي نماز خواندم و ايشان در قنوت از خود حال خوشی پیدا می کرد و “الصلاه معراج المؤمن” را من در اقا مهدي ديدم .

در اين ديدار مادر شهيدان زين الدين با بيان اينكه انقلابي مثل انقلاب اسلامي ملت ايران در دنيا نظير ندارد گفت: در بين علما و رهبران هم رهبري قدرتمند و حكيم مانند حضرت امام خميني و مقام معظم رهبري نداريم. واقعا اقا به عنوان يك رهبر مقتدر با اين همه توطئه دشمنان بحمدالله با قدرت اين كشور و انقلاب را رهبري كرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا