استانهااقتصاد

مدیرعامل آبفای استان: آب مشتركین بدمصرف قطع می‌شود

ثروت ایرانی - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از صدور 75 اخطار برای مشترکین بدمصرف آب خبر داد و گفت: آب مشترکین بدمصرفی که به اخطارها توجه نمی‌کنند قطع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس حسن بختیاری با اشاره به کمبود آب در استان و لزوم حفظ و حراست از منابع در دسترس، از تشکیل پلیس آب از اواسط تیرماه در قم خبر داد و گفت: وظیفه اصلی پلیس آب هشدار به هدر رفت آب در بخش‌های مختلف و تذکر به مشترکین پرمصرف به منظور رعایت الگوی مصرف است.

وی با بیان اینکه نیروهایی که در قالب پلیس آب ساماندهی شده‌اند روزانه بازدیدهایی از اماکن بدمصرف خانگی و غیرخانگی دارند، اظهار داشت: در بازدیدهایی مختلفی که تاکنون صورت گرفته است ضمن تذکر به مشترکین پرمصرف، ۷۵ اخطار برای این مشترکین صادر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم یادآور شد: از این تعداد اخطار، ۲۵ مورد مربوط به مشترکین خانگی، ۲۰ مورد مربوط به فضاهای سبز، ۲۳ مورد مربوط به اماکن غیرخانگی و ۷ مورد نیز مربوط به اماکن رایگان بوده است.

وی با بیان اینکه قطع آب مشترکین بدمصرفی که به اخطارها توجه نمی‌کنند در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: از هفته جاری اقدام لازم در این خصوص انجام خواهد شد و اولویت نیز با اماکن غیرخانگی و اداری خواهد بود.

بختیاری در ادامه با اشاره به کمبود منابع آبی، بر صرفه‌جویی در استفاده از آب و جلوگیری از هدر رفت این مایع حیاتی تأکید کرد و گفت: با همراهی همه مردم و صرفه‌جویی ۱۰ درصدی که از ابتدای فصل تابستان بر آن تأکید شده است، می‌توانیم از تنش آبی که در آن قرار داریم بدون مشکل عبور کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا