استانهااقتصاد

“برگزاري سه رويداد استارتاپي در حوزه صنايع خرد و كوچك”

ثروت ایرانی - مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان قم، با تأكيد بر نقش اساسي استارتاپها در سرعت بالاي توسعه صنايع كوچك، از برگزاري سه رويداد استارتاپي ارائه خدمات كسب و كار به صنايع خرد و كوچك استان خبر داد

به گزارش گروه خبر ، ابراهيمي بيان كرد: سرمایه‌ انسانی خلاق و نوآور از اساسی‌ترین زیرساخت‌های اقتصاد دانش ‌بنیان و کارآفرین است که به عنوان بزرگترین و باارزش‌ترین دارایی‌ کشور، باید مورد توجه قرار گیرد. در این میان توجه به استارت آپ های نوپا و بهره گیری از تجارت دیگر جوامع در چارچوب منافع ملی می توان موجبات رشد و تعالی اقتصاد در بهره گیری از این قابلیت ها را فراهم آورد. استارت ‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در رشد و توسعه جوامع در دنیای کنونی ایفا می‌کنند. خلق اندیشه، کارآفرینی، رشد صنعت، کسب وکارهای متنوع جدید، فناوری های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر آن، نقطه عطفی در عرصه اقتصاد به شمار می رود که پنجره جدیدی برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باز کرده است تا اینگونه بتوانند بهره ‌مندی بیشتری از توسعه در حوزه اقتصاد دانش ‌بنیان بدست بیاورد.

ابراهيمي افزود: با نگاهی به روند رو به رشد سرمایه گذاری جهانی روی استارتاپ‌ها در ۲ دهه اخیر می توان گفت یکی از مهم ترین ارکان و موثر بر زیست بوم این مقوله، سرمایه و وجود موسسات و نهادهای سرمایه گذاری است که نقش روانی و عملیاتی مهمی در شکل گیری، رشد و موفقیت کسب و کارهای نوپا دارند.
از این رو، دولت با فراهم آوردن راهبردهای صحیح و مناسب برای گذار سریع در همه زمینه ها، تسهیلات لازم را برای ارتقای شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها ایجاد می کند تا به رشدی چشمگیر در مدت زمانی کوتاه برسد.
ابراهيمي افزود: شركت شهركهاي صنعتي با درك اهميت مذكور، در سال جاري برگزاري سه رويداد استارتاپي را در برنامه كاري خود قرار داده است همچنين برگزاري ۹ كارگاه آموزشي جهت بسترسازي و فرهنگ سازي و تقويت استارتاپها برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا