ایران / جهان

در حاشیه سومین کنگره شهدای نیروی زمینی ارتش انجام شد؛ اهدای شمشیر قاجاری به موزه فاطمی توسط فرمانده نیروی زمینی ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه سومین کنگره 565 شهید نیروی زمینی ارتش که در شهر مقدس قم برگزار شد یک قبضه شمشیر نفیس مربوط به دوره قاجار را به موزه فاطمی اهدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، یک قبضه شمشیر نفیس مربوط به دوره قاجار توسط کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به موزه فاطمی اهدا شد.

جنس این شمشیر نفیس دست ساز از فولاد و دسته شمشیر چوبی و برنجی است و جنس غلاف شمشیر از فلز آهن است و روی آن عبارت لافتی الاعلی و لا سیف الاذوالفقار حکاکی شده است.

این شمشیر نفیس در حاشیه سومین کنگره ۵۶۵ شهید نیروی زمین ارتش که روز گذشته در شهر مقدس قم برگزار شد به موزه فاطمی اهدا شد و این اثر نفیس پس از بررسی و تهیه شناسنامه در گنجواره سلاح های سرد و گرم گنجینه آثار فلزی تاریخی در تالار عبرت موزه فاطمی به نمایش در خواهد آمد.

گفتنی است چندی پیش یک دست لباس خلبانی مربوط به یکی از شهدای خلبان نیروی هوایی ارتش نیز از طرف نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به موزه فاطمی اهدا شده بود که در گنجواره دفاع مقدس واقع در گنجینه حرم و مجاهدان در تالار عترت موزه فاطمی به نمایش در آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا