ایران / جهان

رئیس مرکز آموزش بازرگانی قم: مهم ترین مشکل اقتصادی کشور، عدم دستیابی به بازار فروش و فقدان آموزش در این عرصه برای تولیدکنندگان است

رئیس مرکز آموزش بازرگانی قم گفت: در حال حاضر مهم ترین مشکل اقتصادی کشور، عدم دستیابی به بازار فروش و فقدان آموزش در این عرصه برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران است.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی، مهندس حسن محمدی مبارز مسئول برگزاری دومین دوره ستارگان فروش در آئین افتتاحیه دومین دوره ستارگان فروش ویژه مدیران شرکت شهرکهای صنعتی که با حضور مسئولان و علاقه مندان و متولیان اتاق اصناف سازمان صمت و فنی و حرفه ای و کمیته امداد در قم برگزار شد اظهار داشت: خدا را شاکریم دومین دوره ستارگان فروش را به صورت تخصصی دنبال می کنیم.
مدرس و مشاور و محقق عرصه بازاریابی افزود: در سال ۹۰ اولین گردهمایی تشکیل و دومین گردهمایی سال قبل در دانشگاه پردیس فارابی برگزار شد و سومین گردهمایی و دومین دوره نیز تیرماه امسال کار خود را آغاز کرده است.
محمدی مبارز تصریح کرد: تجربیات خوبی در دوره و گردهمایی قبلی به دست آمد و در این دوره نیز در تلاش هستیم با نگاهی تخصصی به موضوع بازار فروش بپردازیم و این امر هدف اصلی از برگزاری دوره است.
محمدی مبارز عنوان کرد: در حال حاضر مهم ترین مشکل اقتصادی کشور، عدم دستیابی به بازار فروش و فقدان آموزش در این عرصه برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران است، اساتید برجسته ای در این دوره هستند که سالها از تجربیات گرانبهایی برخوردارند تا به صنعت و اقتصاد به صورت تخصصی کمک کنند.
وی بیان کرد: ظرفیتی مهم در استان قم وجود دارد و بیش از ۹۰ نفر صنعت گر و کارآفرین از ۲۰ تا ۳۵۰ نفر در اشتغال حضور دارند، همچنین شاکله اتاق اصناف خانواده ای ۳۰۰ هزار نفره است شامل ۴۰ هزار کاسب است و صنایع مستقر در شهرک های صنعتی نیز از جمله ظرفیت های فوق العاده ای به شمار می روند.
مسئول برگزاری دومین دوره ستارگان فروش خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرک های صنعتی قم ۱۵۰۰۰ نفر نیروی کار می خواهد و ما بیش از دو سال است در این زمینه کار می کنیم و در این خصوص دو مشاور عالی منابع انسانی در راستای حل این مسئله جذب کرده ایم.
وی گفت: برای گزینه اشتغال در حال حاضر یک طرح آمایش بسیار عالی در حوزه سرمایه‌گذاری و اصناف و شرکت ها در حال طراحی است که بدانند هر شرکت چه نیرویی را نیاز دارد و آن نیرو چه آموزش هایی را گذرانده است.
محمدی مبارز افزود: این آموزش ها از طریق سازمان فنی حرفه ای سوق داده می شود تا طیف گسترده ای از جوانان و فارغ التحصیلان بدانند مجموعه صنعتی پاکشوما چه موقعیت شغلی را در حال حاضر نیاز دارد و چه آموزش هایی را می تواند ببیند تا وارد این کار شود.
وی تصریح کرد: قطعا با کمک اتاق بازرگانی و اصناف و شرکت شهرک های صنعتی کمیته امداد و اداره کار تعاون و امور اجتماعی دنبال این هستیم اولین نمایشگاه شغل را برگزار کنیم، هر چند با یک سری مسائل مواجه هستیم و قطعا با توانمندسازی حوزه بازرگانی فروش و برگزاری چنین دوره هایی می توانیم افراد توانمندی در این زمینه داشته باشیم.
مسئول برگزاری دومین دوره ستارگان فروش خاطرنشان کرد: سطح رضایتمندی از برگزاری اولین دوره در سال گذشته بیش از ۹۵ درصد مطابق با نظرسنجی‌ها بود و امید است با حضور سازمان های متولی بتوانیم حضوری جامع تر نسبت به سالهای قبل داشته باشیم.
محمدی مبارز گفت: این دوره شامل ۱۰۰ ساعت آموزش است و ۶ ماه طول می کشد سرفصل های متنوع اعم از فروش ، مذاکره ، برند سازی ، روش های ارتباط با مشتری و موضوعات مرتبط ، ۲۵ درصد تخصص فروش و تطبیق فروش و برندینگ و حوزه تیم سازی و در عالی ترین سطح مطالب ارائه می شود.
گفتنی است در این جامع ترین آموزش فروش حرفه ای کشور که بیش از ۱۰۰ آموزش کاربردی برای فروش و بازاریابی به علاقه مندان و تولید کنندگان و سرمایه گذاران ارائه می شود اساتیدی بزرگی همچون مهندس مهدی میررفیع و دکتر میثم شفیعی و دکتر حمید رضا ایرانی و مهندس محمدی مبارز و مهندس مجید مجیدی و مهندس مجتبی اشجعی به بیان دیدگاههای علمی خود می پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا