استانهااقتصاد

شرایط ویژه و اولویت استقرار شرکت های دانش بنیان در شهرکها و نواحی صنعتی قم؛

ثروت ایرانی- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم شرایط و اولویت واگذاری اراضی صنعتی و واحدهای کارگاهی در شهرکها و نواحی صنعتی استان ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی قم؛ روح الله ابراهیمی با اشاره به اهمیت حمایت از ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان در راستای خودکفایی محصولات اظهار داشت: یکی از برنامه‌های راهبردی این شرکت در سال جاری توانمندسازی شرکت های دانش بنیان و کمک به تجاری سازی آنها است.

وی با بیان اینکه در اولین گام دو نوع حمایت در دستور کار شرکت شهرکهای صنعتی قم قرار گرفته است توضیح داد: شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند که در حال تولید محصولات هستند برای فازهای توسعه و یا افزایش تولید خود نیاز به زمین صنعتی در شهرک های صنعتی هستند که برای این گونه شرکت ها شرایط واگذاری زمین به صورت ۱۰ درصد نقد و اقساط تا ۴۸ ماه در نظر گرفته شده است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم یادآور شد: برخی دیگر از شرکت های کوچک تر دانش‌بنیان نیز وجود دارند که برای تولید و افزایش محصولات خود نیازمند حمایت و توانمندسازی از طرف دولت هستند که شرکت شهرک ها برای این گونه از واحدها برنامه احداث و واگذاری واحدهای کارگاهی را در دستور کار قرار داده است.

وی احداث واحدهای کاراگاهی زیر ۵۰۰ متر را برپایه حمایت از واحدهای کوچک ارزیابی کرد و گفت؛ بر اساس تجربه سال‌های متمادی به این نتیجه رسیدیم که صنایع کوچک و متوسط و صاحبان ایده و خلاقیت قبل از تجاری‌سازی گسترده و تولید انبوه نیازمند فضاهایی کوچکتر با امکانات مناسب هستند تا شرایط خود را با بازار هماهنگ کنند.

ابراهیمی افزود؛ از این رو ایجاد و واگذاری واحدهای کارگاهی به عنوان یکی از ابزارها و برنامه‌های حمایتی این شرکت از صنایع کوچک و متوسط آغاز شد در سال جاری هم با نگاه حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اولویت واگذاری واحدهای کارگاه ایجاد شده در فاز دو شهرک صنعتی شکوهیه و بدون مزایده به اینگونه واحدها اختصاص یافت.

وی ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی و آماده حضور در شهر ک صنعتی شکوهیه میتوانند درخواست استقرار و آغاز به کار خود را به شرکت شهرک های صنعتی قم ارائه و از تسهیلات ویژه اعلامی چه در بخش دریافت زمین و چه در بخش واحد کارگاهی برخوردار شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم تاکید کرد: حمایت این شرکت از شرکت های دانش بنیان به همین بخش منحصر نشده و معاونت صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی قم در مراحل بعد از تولید نیز در کنار این گونه واحدها قرار می‌گیرد و برنامه‌های متنوع آموزشی؛ مشاوره ای و … را اجرایی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا