استانهااقتصاد

خوشه‌های کسب و کار فناوری اطلاعات و چاپ و بسته‌بندی قم عملیاتی می‌شود.

ثروت ایرانی - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم، شروع توسعه کار دو خوشه کسب و کار فناوری اطلاعات و چاپ بسته بندی را حرکتی در مسیر توانمندسازی صنایع کوچک و متوسط استان ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی ؛ روح الله ابراهیمی در نشست تخصصی با معاونت صنایع کوچک این شرکت طی سخنانی اظهار داشت: ظرفیت های صنایع کوچک و متوسط استان به عنوان یک پتانسیل بالا در ایجاد فرصت های شغلی و تولید می بایست بیش از پیش مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شرکت شهرکهای صنعتی قم با نگاهی به بیانیه گام دوم انقلاب و افق آینده استان و تنظیم حرکت توانمندسازی های موجود در این مسیر، اجرایی کردن مدل توسعه خوشه های کسب و کار را در دستور کار خود قرار داده است گفت: خوشبختانه با اجرایی شدن مطالعات امکان سنجی دو خوشه فناوری اطلاعات و چاپ و بسته بندی زمینه هم افزایی فعالان صنعت فناوری اطلاعات و چاپ و بسته بندی برای رسیدن به جایگاه واقعی خود در کشور را فراهم می‌کند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم اضافه کرد: پس از به نتیجه رسیدن مطالعات لازم، انتخاب عامل توسعه دو خوشه مورد نظر طی فراخوانی اجرایی شد و امیدواریم طی ده روز آینده عاملین عملیاتی کردن این خوشه ها بر اساس گواهی نامه معتبر دوره آموزشی CDA و مدرک تحصیلی مرتبط انتخاب و کار خود را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷ خوشه صنعتی سنگ، کفش و دمپایی ماشینی، سوهان، پوشاک، انگشتر، فرش دستباف و مبل طی ده سال گذشته در دستور کار شرکت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: از ۷ خوشه مورد نظر شش مورد آن دوره سه ساله را به پایان رسانده و با آغاز فعالیت ۳ ساله دو خوشه جدید تعداد مدل توسعه خوشه های اجرا شده در استان به ۹ مورد افزایش می‌یابد.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود ۱۳ ظرفیت شناسایی شده تولیدات استان با قابلیت اجرا شدن مدل توسعه خوشه های را یادآور شد و بیان داشت: امروز صنایع کوچک و متوسط و صنوف تولیدی استان قم بیش از هر زمان دیگری برای مراحل قبل حین و بعد از تولید نیازمند اجرایی شدن این مدل توسعه هستند زیرا توسعه خوشه ها دارای تجربه موفق در ایران و سایر کشورهای توسعه یافته می باشد.

وی افزود: در این مدل توسعه صنایع همگن می‌تواند برای تولید جمعی، تامین مواد اولیه، کنسرسیوم های صادراتی، شناسایی بازارهای جدید داخلی و خارجی و برندسازی فعالیت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا