اقتصاد

فعالیت ۴ هزار نفر در صنف درودگری استان قم

عضو هیئت مدیره انجمن درودگران استان قم گفت: ۴ هزار نفر در این صنف در سطح استان قم مشغول فعالیت هستند و بزرگ‌ترین تعاونی کشور را داریم.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از ایران آنلاین ، روح الله ابراهیمی در نشست مشترک با مدیران خوشه‌های صنعتی استان قم به تجربه برپایی نمایشگاه‌های متعدد کفش در قم و ایران اشاره و ابراز کرد: می‌توان گفت این صنعت، بخش نمایشگاهی را در کشور متحول کرد و استان قم به نوعی قطب صنعت کفش ماشینی ایران است.

وی افزود: دیگر خوشه‌ها نیز باید به این سمت حرکت کنند و با توسعه پایدار و دانش‌بنیان، زمینه فعالیت گسترده‌تر فعالان صنف خود را فراهم آورند.
علی اصغر ابرقویی عضو هیئت مدیره انجمن درودگران استان قم هم در سخنانی گفت: حدود ۴ هزار نفر در صنف درودگری قم مشغول فعالیت هستند و بزرگ‌ترین تعاونی کشور را شکل داده‌اند.
وی افزود: تدوین برنامه‌ای پنج ساله برای توسعه این صنف و صنعت ضروری است و به همین منظور، سرفصل‌های لازم را به استانداری ارائه داده‌ایم که مورد استقبال قرار گرفته است.
عضو هیئت مدیره انجمن درودگران استان قم با بیان اینکه برای انجام تبلیغات موثر و گسترده، با صدا و سیمای مرکز قم وارد تعامل شده‌ایم گفت: ضروری است شرکت شهرک‌های صنعتی نیز برای ارائه تسهیلات بانکی و صادراتی، حمایت‌های بیشتری از فعالان این صنف داشته باشد.
وی ادامه داد: در حوزه تبلیغات شهری هم با شهرداری مذاکراتی داشتیم و مقرر شده است المان‌هایی به همین منظور طراحی و نصب شود تا به تدریج، قم به جایگاه خود در صنعت چوب کشور دست یابد.
هادی روزبهانی دبیر انجمن درودگران استان قم هم در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه سابق بر این خوشه مبلمان قم فعالیت‌های خوبی را در سطح استان سامان‌دهی کرده بود گفت: دوره فعالیت آن خوشه به اتمام رسیده بنابراین درخواست می‌کنیم حمایتهای خوشه ای کماکان ادامه یابد.
وی افزود: بزرگ‌ترین شهرک تخصصی درودگران را در سطح کشور داریم ولی یکی از مشکلات موجود، شکل کار سنتی بیشتر اعضای خوشه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا