ورزش

رئیس هیات جودوی استان قم: ۱۲۰۰ جودوکار فعال در قم حضور دارند/مسابقات چند جانبه جودو نونهالان یادواره شهیدان رضی در استان قم با کسب رتبه سوم تیم جودوی قم به کار خود پایان داد

رئیس هیات جودوی استان قم گفت: در حال حاضر 1200 جودوکار فعال در قم حضور دارند.

محمد حسن سالاری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری ثروت ایرانی ابتدا با معرفی خود اظهار داشت: دارای ۴۰ سال سابقه فعالیت در رشته جودو هستم و عناوین قهرمانی همچون سه دوره نائب قهرمانی جهان و یک سومی جهان و ۵ دوره نائب قهرمانی آسیا در کاتا جودو و طلای کاپ اروپا و سه نقره مسابقات گرنداسلم جهانی را در کارنامه دارم.
رئیس هیات جودوی استان قم در خصوص برگزاری مسابقات چند جانبه جودو نونهالان در استان قم بیان کرد: مسابقات چند جانبه نونهالان به ابتکار هیئت جودوی استان قم به نام و یاد شهدای جودوکار برادران احمد رضا و محسن رضی از جودوکاران فعال دهه ۶۰ که در سال ۶۴ در کربلای ۴ به شهادت رسیدند برگزار شد.
وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این مسابقات نیز مسابقات تدارکاتی تیم نونهالان استان بود که در آینده نزدیک به میزبانی اصفهان در مسابقات استعدادهای برتر ورزشی کشور حضور خواهند داشت، ما به این تیم امیدواریم که نتایج خوبی را در این مسابقات پیش روی کشوری بتوانیم کسب کنیم.
سالاری خاطرنشان کرد: در این مسابقات ۱۲ تیم از سایر استان ها حضور داشتند که از تیم های قوی استان البرز و تهران و چهارمحال بختیاری و فارس و بوشهر و …دعوت به عمل آمد و در این باره ریسک کردیم تا در کنار تیم های قوی کشوری به برگزاری مسابقه بپردازیم و خود را محک بزنیم که الحمدالله نتایج خوبی به دست آمد و نظر کادر فنی را تامین کرد
وی گفت: در این مسابقات از تیم‌های قوی جودوی کشور دعوت شدند و در نهایت نتایج خوبی به دست آمد و از نظر تیمی روی سکوی سوم قرار گرفتیم، کیفیت مسابقات بسیار بالا بود و نماینده تهران روی سکوی اول و نماینده البرز روی سکوی دوم و قم روی سکوی سوم ایستاد.
رئیس هیات جودوی استان قم عنوان کرد: ارتباط تنگاتنگی میان هیئت جودو و اداره کل ورزش و جوانان به خصوص با حضور مدیر کل جدید وجود دارد، در تعامل با سایر بخش ها نیز تلاش شد ارتباط خوبی را با سپاه و کنگره ملی شهدای استان قم در خصوص این مسابقات برقرار کنیم.
وی گفت: این مسابقات به سرعت انجام شد و شاید هماهنگی لازم به خوبی صورت نگرفت، با توجه به اینکه مسابقات با هدف زنده نگهداشتن سیره شهدا برگزار می شد انتظار می رفت هماهنگی بیشتری با ارگان‌های مرتبط صورت بگیرد، اما در فرصت کم باقی مانده دعوت ها انجام شد.
سالاری اظهار داشت: مدیرکل محترم اداره ورزش و جوانان جناب سانی خانی و نماینده مسئول بسیج ورزشکاران سرهنگ بهلولی و حاج اقای طباطبایی رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و همچنین مسئول انجمن ورزشی امورش و پرورش اقای رضایی نیز در برگزاری این مسابقات حضور داشتند و به خصوص شهرداری همکاری بسیار خوبی داشت و اداره کل نیز با بضاعت خود در کنار ما بود، ما نیز توان مالی هیأت را به کار گرفتیم تا منابع را جذب کنیم و این مسابقات را برگزاری کردیم و تلاش شد تا اسپانسر و اداره کل را مجاب کنیم تا به ما کمک کنند.
وی در مورد تعامل اسپانسر ها خاطرنشان کرد: از ابتدایی که بنده قبول مسئولیت کردم تا درجودوی استان خادم باشم همه تمرکز را در جذب اسپانسر قرار دادیم اما به دلیل شرایط اقتصادی، کار سختی است و جذب منابع به تنهایی پیش نمی رود.
رئیس هیات جودوی استان قم عنوان کرد: در یک سال و نیم گذشته با بیش از ۱۵ مورد از واحدهای صنعتی و کارحانجات و سرمایه گذاران وارد مذاکره شدیم اما به طور کلی سخت پیش می رویم اتفاقات خوبی هم افتاده اما به اندازه انتظارات ما پیش نمی رود صنعت ورزش ما نیازمند حمایت است اما مشکلاتی وجود دارد.
وی تصریح کرد: دوستانی از روی روی همکاری و تعامل آمدند و کمک کردند و چشم داشتی نداشتند، قانون باید به کمک ورزش در جذب مالی بیاید قم واحدهای صنعتی قوی دارد و این حلقه مفقوده باید مورد توجه باشد، در این زمینه سانی خانی مدیر کل ورزش قول های مساعدی داده اند تا حلقه مفقوده بین صنعت و ورزش را مورد پیگیری قرار دهند.
سالاری در مورد تعداد فعالان در جودوی استان قم نیز بیان کرد: سال ۱۴۰۰ طبق آمار رسمی ۷۵ درصد رشد ورزشکار داشتیم در حالی که در اوج کرونا بود، به همت دوستان ۴۰ درصد رشد در باشگاههای خصوصی و اختصاصی جودو به وجود آمد که آمار خوبی بود و در بانوان و آقایان رشد خوبی داشته ایم.
وی اظهار داشت:طبق آمار ۱۴۰۰ تعداد ۱۲۰۰ ورزشکار جودو در قم فعالند که ۷۵ درصد رشد را نشان می دهد و بسیار چشم گیر است
رئیس هیات جودوی استان قم عنوان کرد: ضمن تقدیر از برخی نهادها که همواره ما را کمک کردند از جمله سازمان فرهنگی و اجتماعی ورزشی شهرداری ، سپاه پاسداران و اداره کل ورزش انتظار داریم سایر ارگان ها و نهادها نیز در توسعه این ورزش به حمایت بپردازند و اگر بخواهیم روند رو به پیشرفت جودو استان متوقف نشود می بایست انتظارات حداقلی مالی جامعه جودو برآورده شود و ما به این امیدواریم.

در حاشیه این مسابقات از خانواده شهیدان رضی تقدیر بعمل آمد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا