ایران / جهان

پیام گرامیداشت شهردار قم به مناسبت روز شهرداری‌ها

شهردار قم با صدور پیامی 14 تیرماه روز ملی شهرداری‌ها را گرامی داشت.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با صدور پیامی ۱۴ تیرماه روز ملی شهرداری‌ها را گرامی داشت.

متن پیام به این شرح است:

متفکران شهرها را ارگان‌های زنده اجتماعی می‌دانند که در پیوست با دیگر سکونت‌گاه‌های بشری، جزو لاینفکی از تمدن محسوب شده و یک زیست بوم اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … را تشکیل می‌دهند.

امروزه تحقق حکمرانی مطلوب در شهرها نیازمند هم‌افزایی میان چهار کنشگر یعنی دولت، بخش عمومی، بخش خصوصی و شهروندان است. حذف هر یک از این کنشگران در هر مرحله از سیاست‌گذاری و تصمیم گیری به معنای قطع کردن مسیرهای حیات شهر به مثابه یک موجود زنده است.

امروزه با شهرنشین شدن بیش از ۷۴ درصد جمعیت کشور، لزوم بازنگری دوباره به مقتضیات «حکمرانی مطلوب» در شهرها بیش از پیش خود را نشان داده است. هر گونه سیاست‌گذاری، قانون‌گذاری و برنامه‌ریزی برای کشور بدون اهتمام در مسیر معنادار کردن حکمرانی محلی و تمرکززدایی، به موفقیت پایدار نزدیک نخواهد شد.

چهاردهم تیرماه روز شهرداری‌ها فرصتی برای بیان نواقص نگاه کلان به حکمرانی شهری در کشور است که موانعی در مسیر شکوفایی اقتصاد شهری، ارتقای کیفیت زندگی و توجه به حقوق شهروندی ایجاد کرده است.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرداری‌ها و تقدیر از خدمات تمام کارکنان، پیمانکاران، کارگران و خانواده بزرگ شهرداری قم، به فرارسیدن روزهای بهتر در رساندن شهرداری‌ها به جایگاه واقعی خود امیدواریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا