استانها

معاون شرکت توزیع نیروی برق استان قم: روز گذشته ركورد مصرف برق در قم شكسته شد

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: روز گذشته پیک‌بار مصرف برق در قم به 882 مگاوات رسید و رکورد مصرف برق در این استان شکسته شد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم ،سید محمد ارجمندزاده گفت: روز گذشته ۱۱ تیرماه جاری، قم با ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین روز سال را سپری کرد و گرمای هوا باعث رشد فزاینده مصرف برق در بخش خانگی شد.

به گفته وی، آخرین رکورد بیشترین مصرف برق در قم مربوط به ۲۲ تیرماه سال گذشته با ثبت ۸۳۷ مگاوات بود که روز گذشته ۵٫۴ درصد افزایش یافت.

ارجمندزاده خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که روز گذشته یکی از روزهای گرم در سراسر کشور بود، پیک‌بار مصرف برق در کشور نیز به عدد ۶۷ هزار و ۳۱۸ مگاوات رسید و نسبت به آخرین رکورد مصرف کشور ۳۰۶ مگاوات افزایش نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد:با توجه به اینکه  افزایش مصرف برق باعث قطع خودکار برق برای جلوگیری از سوختن و یا خراب شدن تجهیزات می‌شود؛ در روز گذشته با وجود آنکه بر اساس برنامه ریزی انجام شده و همکاری صنایع ، کشاورزی و ادارات در روز گذشته خاموشی بابرنامه در سطح استان نداشتیم، اما افزایش مصرف به ویژه در مناطق مسکونی که الگوی مصرف برق را رعایت نکرده اند موجب قطع برق و خاموشی به صورت بی برنامه و ناشی از افزایش مصرف و حوادث گردید.

وی از شهروندان درخواست کرد: نسبت به مدیریت مصرف برق اهتمام بیشتری داشته باشند و در ساعات پیک مصرف برق ۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳ از وسایل پرمصرف استفاده نکنند.

وی تاکید کرد: تنظیم درجه کولرهای گازی روی ۲۵ درجه سانتی‌گراد و کولرهای آبی روی دور کند از دیگر عوامل در مدیریت مصرف برق و جلوگیری از خاموشی است.

از ‌مجموع ۶۰۳ هزار و ۸۵۰ مشترک برق استان قم تعداد ۴۸۲ هزار و ۶۴۷ اشتراک را مشترکین خانگی تشکیل می دهند که این تعداد مشترک حدود ۳۶درصد مصرف برق استان قم را به خود اختصاص داده اند و لذا رعایت الگوی مصرف و انجام راهکارهای ساده مدیریت مصرف از سوی این مشترکین ضمن کمک به حفظ و پایداری شبکه و استمرار جریان برق به کاهش هزینه قبض برق مصرفی و اقتصاد خانواده کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا