استانها

صندوق ضمانت صنایع کوچک حامی فعالان شهرک های صنعتی قم

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی قم؛ ایجاد نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کشور در استان را زمینه ساز و تسریع کننده خدمت‌رسانی به فعالان عرصه تولید و اشتغال در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از ایران آنلاین؛ دکتر روح الله ابراهیمی در نشست تخصصی با نماینده صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کشور در قم، طی سخنانی اظهار داشت: بر اساس پایش های صورت گرفته طی دو سال اخیر، بسیاری از واحدهای تعطیل و یا نیمه فعال به شدت نیازمند تامین نقدینگی هستند.

وی با بیان این که تامین نقدینگی برای واحدهای راکد و نیمه فعال نیز خود نیازمند زمینه سازی مناسب و حمایت از طرف بخش دولتی است گفت: تامین منابع مالی مورد نیاز واحدهای صنعتی برای فعال سازی مجدد و یا افزایش سطح تولید خود نیازمند تخصیص اعتبار و تسهیلات و یا تامین وثائق لازم برای دریافت این تسهیلات است که در مواردی خود مانعی برای دسترسی به منابع مالی به حساب می آیند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی قم افزود: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با ایجاد و راه اندازی دفتر نمایندگی خود در استان قم و با ارائه بسته‌های حمایتی متنوع توانسته است زمینه رفع مشکلات و موانع دریافت تسهیلات مالی مورد نیاز واحدهای صنعتی را فراهم کند.

وی ادامه داد: صدور ضمانتنامه ها برای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط، ضمانتنامه های پیمانکاری، صدور بیمه‌نامه‌های کل گردش مالی صادرات، خرید دین اسناد صادراتی، تضمین مطالبات بانک برای اعتبارات اسنادی، بیمه‌نامه‌ بلا اثر شدن قراردادهای صادراتی و اعتبارسنجی خریداران خارجی بانک های خارجی و دولت ها از مهمترین اقدامات این صندوق به حساب می‌آید.

دکتر ابراهیمی در پایان از واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان قم خواست برای برخورداری از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به معاونت صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان قم مستقر در شهرک صنعتی شکوهیه مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا