فرهنگ / هنر

با شروع اوقات فراغت تابستانی: کمیته امداد استان قم میزبان دو هزار نفر از دختران تحت حمایت از سراسر کشور است

اردوهای تابستانی کمیته امداد استان قم، پس از دو سال توقف و تعطیلی با حضور دو هزار نفر از دختران طرح یاوران آسیب ستیز با برنامه های متنوع فرهنگی در مجتمع فرهنگی تربیتی حضرت معصومه (س) آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید محسن صالحی، معاون امور فرهنگی و مشاوره کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه اردوهای تابستانی این نهاد در دو سال گذشته به علت شیوع بیماری کرونا متوقف و تعطیل شده بود گفت: برنامه اردوهای امسال در رده های سنی مختلف و به صورت تخصصی به استانها ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه کمیته امداد استان قم میزبان ده استان کشور از جمله اصفهان، البرز، تهران، مرکزی، زنجان، قزوین، همدان، سمنان، خراسان رضوی و کرمانشاه است افزود: این دوره های اردویی از پنجم تیرماه در مجتمع فرهنگی تربیتی حضرت معصومه (س) در حال برگزاری است و تا ۱۶ شهریورماه نیز ادامه خواهد داشت.
صالحی، طرح یاوران آسیب ستیز را که با مشارکت جمعیت هلال احمر طراحی و برنامه ریزی شده است در کمک به کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مفید و مؤثر برشمرد و تصریح کرد: در هردوره میزبان ۲۰۰ نفر از دختران محدوده سنی ۲۵ تا ۴۰ سال به همراه مربیان آنها هستیم.
وی بهره مندی از فیوضات معنوی زیارت بانوی کرامت، حضرت فاطمه معصومه (س) و حضور در مسجد مقدس جمکران را از مهمترین اهداف این اردوها عنوان و اظهار کرد: برگزاری کارگاه های مشاوره، رفع شبهات اعتقادی و سیاسی، عفاف و حجاب و فضای مجازی پیوست فرهنگی و پخش فیلم سینمایی و استفاده از فضای شاد مجموعه تفریحی آبی آب و تاب نیز از جمله برنامه های تفریحی این اردوها است.
معاون امور فرهنگی و مشاوره کمیته امداد استان قم ادامه داد: در این اردوها گروهی از بانوان دانشگاهی و حوزوی محقق نیز با این نهاد همکاری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا