دین / اندیشه

اعطای سند مالکیت حرم مطهر به تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیه

سند مالکیت حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیه توسط مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان قم به تولیت حرم مطهر حضرت آیت الله سید محمد سعیدی اعطا گردید

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از علی بقایری مسئول روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان قم صبح امروز در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیه مراسم اهدای سند با حضور تولیت و مدیران آستان مقدس برگزار گردید.
حضرت آیت الله سعیدی با بیان اینکه مباحث سندی هنگامی که از حوزه فنی و تخصصی خارج میگردد دارای آسیب های متعددی است که بایستی تا حد توان با آن مقوله مقابله نمود.
اولین آستان مقدس افزود مقام معظم رهبری تاکید دارند که در اداره آستان علاوه بر غبطه آستان ، رعایت حالم مردم نیز مدنظر قرار گرفته شود
وی گفت موارد فوق مطلق نیستند و حتما باید در کنار یکدیگر در خدمت به خلق قرار گیرند.
ایشان اظهار داشتند اگر بخواهیم صرفا رضایت یک مورد را جلب کنیم قطعا شدنی نیست و بلحاظ شرعی مسئولیت را وارد می نماید.
آیت الله سید محمد سعیدی با بیان اینکه مسائل با دغدغه مندی مردم و مسئولین حل می شود اعلام نمود باید فعالیت های انجام شده با توجه به دین اسلام ، اهل و بیت علیه السلام ، نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم عزیز باشد.
علی جوانی مدیرکل ثبت اسناد و املاک قم نیز با بیان اینکه مساحت زمین آستان در سند رسمی ۲۶۸۰۴ متر مربع است گفت اقدامات لازم در این خصوص با همت کارکنان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان قم و همکاری مدیران آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیه صورت گرفته است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ثبت استان در این دیدار آمادگی کامل اداره ثبت را جهت صدور اسناد مالکیت موقوفات مورد درخواست تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام اعلام نمودند.

تهیه و تنظیم: میر ابوالحسن میرهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا