استانها

اعطای مرخصی به متهم پرونده گوهر ناز

ثروت ایرانی - رئیس کل دادگستری قم گفت: با توجه به مرخصی 3 ماهه محکومان پرونده گوهر ناز، با سپردن وثیقه لازم به متهمین این پرونده فرصت داده شد تا در جلب رضایت شاکیان تلاش کنند .

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی ، حجت الاسلام مظفری روز چهار شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات دادگستری قم برگزار شد اظهار داشت:  برخی از متهمان درخواست مرخصی بیشتری داشتند تا بتوانند مطالبات مردم را پرداخت کنند ولی در نهایت فرصت ۳ ماهه به آنان برای پرداخت مطالبات مردم داده شد .

مظفری اضافه کرد:  به محکومان این پرونده تاکید می‌کنیم حداکثر استفاده لازم را از فرصت داده شده در جهت جلب رضایت مالبختگان کنند.

مظفری همچنین با بیان اینکه به شکات تاکید می‌کنیم برای مطالبه حق خود به این متهم مراجعه کنند، افزود: شکات حواسشان جمع باشد به هیچ عنوان توافقی که منتهی به نقد شدن پول نباشد تن ندهند تا مجددا در تنظیم قرارداد وعده و وعیدی ایجاد نشود.

پرونده شرکت کیمیا سرخ نشاط آفرین ایرانیان(گوهر ناز) در سال ۹۸ تشکیل شد؛ در این پرونده متهم با وعده اعطا سودهای ۳۵ تا ۴۵ درصد به جمع‌آوری مبالغ هنگفتی از مردم کرده است

این پرونده یک متهم اصلی و ۶ متهم به معاونت در جرم به مبلغ ۲۳۸ میلیارد و ۳۳ میلیون و ۷۶۶ هزار تومان دارد.

وی با بیان اینکه در  سفر هیات عالی قضایی به استان قم، بیش از یک هزار نامه از مردم استان جمع‌آوری و حدود یک هزار نفر نیز با مسوولان قضایی ملاقات کردند افزود: تمام مشکلات و مسائل قضایی استان در جلسه با رییس قوه قضاییه مطرح و تصمیمات پربرکتی گرفته شد .

مظفری با بیان اینکه ترک فعل مدیران برای شکل قانونی باید از سوی سازمان بازرسی اعلام شود، تصریح کرد:  در این راستا  اگر تخلفی از سوی مدیر مجموعه صورت گیرد موضوع به دادسرا ارسال می شود .

به گفته رئیس دادگستری استان قم سالانه ۳۵۰ هزار پرونده وارد دستگاه قضایی قم می‌شود که بخشی از این پرونده‌ها مربوط به اتباع خارجی و بخشی نیز با توجه به زائرپذیر بودن قم مربوط به شهروندان سایر استان‌هاست.

وی همچنین تصریح کرد: وضعیت زندان‌های ایران و به‌ویژه قم نسبت به خیلی از کشورهای دیگر مطلوب است و طبیعی است که محدودیت‌هایی داشته باشد وگرنه اسمش زندان نبود.

گفتنی است یکم تا هفتم تیرماه به هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است؛ هفتم تیرماه مصادف با سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا