استانها

مدیرکل تامین اجتماعی قم نحوه بهره مندی از « بیمه فراگیر خانواده ایرانی » را تشریح کرد

مدیرکل تامین اجتماعی قم با حضور در برنامه زنده رادیوتلویزیونی« بی تعارف » مرکز قم با اشاره به مزیت ‌« بیمه فراگیر خانواده ایرانی» گفت: در مرحله نخست اجرای طرح، بیمه زنان خانه دار و دانشجویان رونمایی گردید و به تدریج سایر اقشار نیز در قالب این طرح قرار گرفته و امکان بهره مندی از بیمه فراگیر برای آنان فراهم می شود.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تامین اجتماعی قم، محمد عاشوری روز یکشنبه با حضور در استودیوی برنامه زنده رادیوتلویزیونی« بی تعارف » مرکز قم، با تاکید بر این که سازمان تامین اجتماعی مکلف شده است تا پوشش بیمه همگانی را برای آحاد جامعه گسترش دهد در این باره اظهار کرد: کار در این زمینه آغاز گردیده و در ابتدای اجرای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی؛ بیمه زنان خانه دار و دختران و همچنین بیمه دانشجویان رونمایی شده است.
وی افزود: سیاست راهبردی و عملیاتی سازمان تامین اجتماعی بر آن است تا به تدریج به سراغ سایر اقشار نیز رفته و امکان بهره مندی آنان را از بیمه فراگیر فراهم کند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم با بیان اینکه در تلاش هستیم با توجه به ظرفیت های خوبی که برای همه آحاد جامعه فراهم می شود؛ مردم بتوانند به خوبی از این امکان بهره مند شوند، اظهار کرد: برخورداری از این نوع پوشش های بیمه ای در زمانی که فرد شاغل نیست، جزو سوابق بیمه ای تلقی شده و اگر فرد در آینده اشتغال به کار داشته باشد این سوابق نیز به مدت زمان اشتغالش افزوده می‌شود.
عاشوری با اشاره به مزیت‌ بیمه فراگیر خانواده ایرانی، گفت: سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد برای برخورداری از بیمه زنان خانه دار و دانشجوبان در نظر گرفته شده که ۲ درصد حق بیمه از سوی دولت و مابقی از سوی بیمه‌شده پرداخت می شود.
وی افزود: این ۲ درصد قبلا هم برای بیمه مشاغل آزاد وجود داشته که برای زنان خانه‌دار هم برقرار شده است.
به گفته مدیرکل تامین اجتماعی قم درخواست و برقراری بیمه فراگیر خانواده ایرانی به صورت غیرحضوری و از طریق مراجعه به درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا