اقتصاد

از محل اعتبارات سفر رییس‌جمهوری انجام شد؛ پرداخت ۱۰ میلیارد تومان به دانشگاه حضرت معصومه(س) قم

استاندار قم،بااشاره به اینکه درسفر رئیس‌جمهوری به استان؛۲۵میلیارد تومان به دانشگاه حضرت معصومه(س)اختصاص یافت،گفت: از این رقم، ۱۰میلیارد تومان آن پرداخت شده ومابقی نیز در مرحله پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی ؛سید محمدتقی شاهچراغی در حاشیه بازدید از دانشگاه حضرت معصومه (س) قم در گفت‌وگویی اظهار داشت: با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی توافق کرده‌ایم که بقیه این اعتبار را، در سال جاری پرداخت کنند.

وی گفت: یکی از اتفاق‌های خوب در استان قم، راه اندازی دانشگاه تک‌جنسیتی حضرت معصومه (س) ویژه دختران با هدف فراهم کردن محیط علمی مناسب و راحت بوده است.

وی افزود: متأسفانه در طول سال‌های گذشته تقریباً، این دانشگاه جز محروم‌ترین مجموعه‌های دانشگاهی استان بوده است، از این رو در مسائلی همچون خوابگاه، سلف‌سرویس و محوطه‌سازی؛ عقب‌ماندگی‌های جدی دارد.

وی ادامه داد: در جلسه با مدیران این دانشگاه، تصمیم‌هایی گرفته شد و ان شاءالله جلسه‌ای را با دفتر ویژه ریاست جمهوری برای بعضی از مسائل استان قم از جمله موضوع‌های مربوط به این دانشگاه و نیز جلسه‌ای با وزیر ورزش و جوانان در رابطه با مسائل ورزشی استان و این دانشگاه خواهیم داشت.

شاهچراغی اضافه کرد: با هماهنگی‌هایی که با شهرداری شده است، در زمینه‌هایی مانند تسهیل رفت‌وآمد دانشجویان و فضای سبز این دانشگاه، همکاری‌هایی صورت خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: همچنین قرار شد، ظرف چند روز آینده گروهی از خیرین در حوزه آموزش عالی شکل بگیرد و در استان چند دانشگاه نیاز به توجه جدی از جمله دانشگاه حضرت معصومه (س) دارند.

استاندار قم در بخش دیگر سخنان خود تاکید کرد: خوابگاه برای همه دانشگاه‌ها لازم است و در این دانشگاه که ویژه دختران است، یک ضرورت است.

وی تصریح کرد: کمک به دانشگاه حضرت معصومه (س) یک امر مسلم و قطعی است و ان شاءالله بتوانیم در این زمینه گامی برداریم و گزارش بعدی ما در این زمینه، هنگامی باشد که کارها به نتیجه رسیده باشد.

بر اساس این گزارش، استاندار در ابتدای ورود به این دانشگاه در مزار شهیدان گمنام حضور یافت و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد و در ادامه از بخش‌های مختلف این دانشگاه از جمله کتابخانه، سلف‌سرویس و خوابگاه این دانشگاه بازدید و با تعدادی از دانشجویان گفت وگو کرد.

در این بازدید دانشجویان مشکلات خود را؛ از جمله مساله رفت و آمد به واسطه دوری دانشگاه مذکور تا مرکز شهر و فضای سبز دانشگاه را مطرح کردند و از استاندار خواستار رسیدگی به این امور شدند.

استاندار قم نیز در این بازدید بر رفع مشکلات این دانشگاه تاکید و از مسئولان آن خواست تا با جدیت پیگیر امور باشند.

استاندار قم و هیأت همراه همچنین در جلسه‌ای با رئیس و مسئولان این دانشگاه شرکت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا