فرهنگ / هنر

رئیس حوزه هنری قم ؛ در بازدید از آسایشگاه انوار آفتاب متوجه شدیم که خدا بندگانش را رها نکرده و معطل ما بنده ها نیست

رئیس حوزه هنری قم گفت: در بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب متوجه شدیم که خدا بندگانش را رها نکرده و معطل ما بنده ها نیست.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی محمدعلی روزبهانی، رئیس حوزه هنری قم در بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم با تشکر از مدیریت و پرسنل این موسسه گفت: تصور ما از آسایشگاه فیلمهایی است که می بینیم، اما وقتی که وارد محیط می شویم بسیار تفاوت داشته و زمانی که از نزدیک با شرایط و زحمت این خدمتگزاران آشنا می شویم اولین موردی که به ذهن می رسد یک حس مسئولیت و وظیفه شناسی سنگین از جانب ایشان است.
وی تصریح کرد: در این بازدید متوجه شدیم که خدا بندگانش را رها نکرده و کار خدا معطل ما بنده ها نیست، همیشه تعدادی مستضعف و نیازمند و یا معلول وجود دارند که کار ایشان روی زمین نمانده و تعدادی آدم ایثارگر و از خود گذشته به اینها خدمت رسانی میکنند.
رئیس حوزه هنری قم افزود: وقتی که با این مسیر آشنا میشویم و انبوه نیازهایی را می بینیم از آن لحظه به بعد تمام دغدغه های ذهنی ما به این سمت است که بتوانیم سنگی از روی این زمین برداریم.
روزبهانی خاطرنشان کرد: ما در حوزه هنری استان قم بنا به شرح مأموریتی که داریم تمام سعی خود را انجام داده که از ظرفیت هنری استان استفاده کنیم تا کمتر از یک ماه با برنامه ریزیهای عملیاتی نزدیک با گامهای کوچک راه بزرگی را شروع کنیم
محمدرضا آزاد، محقق و پژوهشگر هنری تئاتر نیز در این دیدار با اشاره به اینکه زمانی که از مقابل آسایشگاه عبور می کردم فکر میکردم پشت این دیوار ها چقدر آدم هایی هستند که فعالند و کار می کنند گفت: از خدا شاکرم که چنین تقدیری برای من رقم زد که از نزدیک حضور پیدا کردم و بعد از امروز احساس می کنم که چقدر کار نکرده دارم.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه چقدر کارها می توانستم انجام بدهم و تا حالا انجام ندادم، افزود: آرزو می کنم که خدا توفیق داده بتوانم کاری بکنم که زمانی از کنار آسایشگاه عبور می کنم پیش خودم بگویم که من این کار کوچک از دستم بر امد و مدیون این آدم هایی که پشت این دیوارهای بلند گیر افتادند و تقدیر برای ایشان به این گونه رقم خورده مدیونشان نیستم، چون بالاخره ما هم که بیرون هستیم ، یک چیزی مثل پشت این میله هاییم که بعدا وارد بهشتی که فضای بهتری برای ما است بشویم.
فاطمه پورمحمدی، مدیرعامل آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم نیز بیان کرد: در حال حاضر خدمات این مؤسسه شامل نگهداری و توان‌بخشی سالمندان و معلولان، مرکز آموزشی اوتیسم، طرح مثبت زندگی می باشد.
وی با تأکید بر اینکه بیشتر هزینه‌ های ۴۲۰ مددجو و ۹۰ پرسنل این آسایشگاه از طریق کمک‌ های نیکوکاران و خیرین تأمین می‌شود، افزود: ماهانه بالغ بر سه میلیارد تومان هزینه جاری آسایشگاه در سال گذشته بوده است که شامل حقوق و بیمه پرسنل و هزینه خوراک، پوشاک و درمان مددجویان می‌شود.
تعدادی از خانواده‌های صاحب معلول از روستا و شهرهای کوچک به امید عنایت حضرت معصومه(س) به قم می‌آیند و از این نظر تعداد معلولین استان، درصد بیشتری از استان‌های دیگر است.
وی با اشاره به اینکه در حال راه اندازی هنردرمانی شامل موسیقی، تئاتر و نقاشی می باشیم از متخصصین و علاقمندان حضور در این عرصه برای فعالیت دعوت به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا