فرهنگ / هنر

هفته فرهنگی شیراز در قم برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: هفته فرهنگی شیراز در قم با هدف معرفی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های فرهنگی، زائرخیزی، زیارتی و رونق اقتصاد شهری برگزار می‌شود.

پایگاه خبری ثر وت ایرانی – حجت الاسلام سیداحمد طباطبایی نژاد گفت: قم در افق ۱۴۱۴ خود به عنوان یک جهانشهر دینی تعریف شده که یکی از الزامات آن ایجاد زیرساخت‌ها و اجرای برنامه‌های شاخص فرهنگی و با هدف افزایش درآمد‌های آینده فرهنگی و بهبود شاخص‌های فرهنگ عمومی به خصوص در حوزه شهروندی است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه رویداد فرهنگی قم و شیراز یکی از اقدامات مهم این سازمان امسال است،گفت: سال ۹۹ در قالب جلسه مشترک با مدیران شهر‌های شیراز و مشهد توافقنامه‌هایی در خصوص استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی، نمایشگاهی، همایش ها، اردو‌های استارتاپی، معرفی محصولات فرهنگی و … منعقد شد که برنامه هفته فرهنگی شیراز در قم را می‌توان در این قالب تعریف کرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم استفاده از ظرفیت هنرمندان شیرازی را از ویژگی‌های این برنامه دانست و گفت: هفته فرهنگی شیراز در قم روز سه شنبه ۱۷ خردادماه جاری در شهرداری قم آغاز خواهد شد و در ادامه شهرداران این دو کلانشهر، به همراه برخی از مدیران شهری و اعضای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شورا‌های اسلامی قم و شیراز در آیین خطبه خوانی حرم مطهر، بازدید از موزه آستانه و افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در میدان آستانه شرکت می‌کنند.

حجت الاسلام طباطبایی نژاد گفت: عیادت از مرکز نگهداری سالمندان و کودکان بی سرپرست، برگزار سه محفل شعر به نام‌های گوهرشاد، مهر و ماه و نقد و شعر، برپایی کارگاه خوشنویسی در امامزاده موسی مبرقع (ع) با موضوع نگارش زیارت نامه حضرت فاطمه معصومه (س)، و امامزاده موسی مبرقع و شاهچراغ (ع) و سایر برنامه‌های فرهنگی مانند اجرای سرود، تئاتر، پرده خوانی و … در قالب هفته فرهنگی شیراز در قم به اجرا در خواهد آمد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه نشست تاریخ فرهنگ قم و شیراز با حضور اساتید برجسته تاریخ و فرهنگ از برنامه‌های دیگر این هفته فرهنگی است، گفت: برگزاری چنین هفته‌هایی می‌تواند، بتدریج روز و هفته قم را از حالت مغفولیت و گمنامی کنونی حاکم بر آن خارج کرده و زمینه شکوفایی ظرفیت‌های پرشمار آن را فراهم نماید.

حجت الاسلام طباطبایی نژاد گفت: در شهر شیراز ظرفیت بالایی در مسافران حوزه خلیج فارس وجود دارد که می‌تواند زمینه رونق گردشگری در قم با همکاری‌های متقابل را ایجاد کند؛ قم نیز یکی از شهر‌های شاخص کشور در جذب گردشگران میلیونی زیارت است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم در ادامه با اشاره به برخی برنامه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم به مناسبت دهه کرامت، گفت: همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) ویژه برنامه‌های متنوعی در قالب‌های مختلف هنری مانند سرود، نمایش و تئاتر برای استقبال و بدرقه مسافران راه آهن قم به اجرا در آمده که تا سالروز میلاد امام رئوف (ع) تداوم خواهد داشت.

حجت الاسلام طباطبایی نژاد گفت: نمایشگاه عکسی با موضوع دهه کرامت از آثار هنرمندان در خصوص حرمین شریفین امام رضا (ع)، شاه چراغ و حضرت معصومه (س) در نگارستان اشراق برپا شده و تا پایان دهه کرامت ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: کارگاه نمایش نامه نویسی بانوی کرامت با هدف تولید محتوای تولید تئاتر، نمایش نویسی و سایر عرصه ها، برپا خواهد شد.

حجت الاسلام طباطبایی نژاد به مناسبت دهه کرامت همچنین نمایشگاه عکس در نگار گذر صفاییه، تور‌های قم گردی برای جامعه هدف کودکان ایتام، نورافشانی و برگزاری استیج‌های شادی در بوستان‌های شهری در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا