ایران / جهان

آیت‌الله سعیدی: دشمن با آشوب داخلی به دنبال امتیازگیری در مذاکرات است

امام جمعه قم گفت: مردم ما باید به هوش باشند و ردپای دشمنان را در آشوب‌ها مشاهده کنند چرا که دشمنان همیشه از این آشوب‌ها از یک سو برای ضربه زدن به نظام و از سوی دیگر در مذاکرات برای امتیازگیری استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از فارس؛آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، با بیان اینکه انسان مومن هیچگاه از تکلیف فرار نمی‌کند، عنوان کرد: متقین و مومنین همیشه در عرصه جهاد پیشگام هستند و حتی اگر برایشان امکان حضور در جبهه علیه باطل نباشد، گریان و محزون‌ هستند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به سالروز فتح خرمشهر گفت: فتح خرمشهر یکی از مصادیق بارز استقامت، شجاعت و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در زمان جنگ تحمیلی بود.

امام جمعه قم با اشاره برگزاری کنگره ملی ۴ هزار شهید روحانی در قم، اظهار کرد: شهدای روحانیت نه فقط در عرصه تبلیغ و جهاد تبیین بلکه در عرصه رزم نیز حضور پیدا کردند و با تأسی به سیدالشهداء (ع) فی سبیل‌الله جان خودشان را فدا کردند.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق (ع) در هفته پیش‌رو بیان کرد: شخصیت این امام همام، به اندازه‌ای جامع و برجسته است که به جز عالمان شیعه، علما و عرفای سنی نیز توجه ویژه‌ای به ایشان دارند.

سعیدی تأکید کرد: برای عبور از مشکلات کشور، باید از کسانی استفاده شود که از تجربه کافی و مدیریتی در سطح کلان برخوردار باشند تا بتوانند مشکلات کشور را حل کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور یکباره به وجود نیامده و نمی‌شود یکباره برطرف شود، تصریح کرد: کسانی که مدعی هستند می‌توانند در مدت زمان بسیاری کوتاهی تمام مشکلات را حل کنند، دروغ می‌گویند؛ برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور، باید با توجه به رهنمودهای دلسوزانه و راهگشای مقام معظم رهبری، گام‌های اساسی برداشته شود.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) ادامه داد: یکی از گام‌های اساسی و قاطع آن است که دولت محترم به کمک سایر قوا باید رانت‌خواری را در کشور از بین ببرند.

وی ابراز کرد: میزان قاچاق و نوع آن در کشور افزایش پیدا کرده و آسیب فراوانی به اقتصاد کشور وارد کرده است که بایستی تمهیدات لازم برای رفع این تهدید دنبال شود.

امام جمعه قم خواستار شد: مردم ما باید کاملا به هوش باشند و ردپای دشمنان را در این آشوب‌ها مشاهده کنند چرا که دشمنان همیشه از این آشوب‌ها از یک سو برای ضربه زدن به نظام و از سوی دیگر در مذاکرات برای امتیازگیری استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا