ایران / جهان

شب گذشته انجام شد؛ دیدار آیت‌الله سعیدی با جمعی از علمای هند و بنگلادش

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه رابطه ایران و هند ریشه در عمق تاریخ دارد، گفت: ایران اسلامی همانطور که مورد علاقه شما و مردم هند است مورد بغض دشمنان است و ما از این موضع خصمانه دشمنان علیه مسلمانان و ایران نه تنها ناراحت نیستیم بلکه این را نشانه حقانیت خود می‌دانیم.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی روز گذشته در دیدار شاه سیداحمد بخاری امام جمعه و تولیت مسجد جامع دهلی و جمعی از علمای هند و بنگلادش که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: اهل بیت(ع) درباره قم تعابیری دارند که در رابطه با هیچ جای دیگری این تعابیر نیامده است و آن این است که قم را حرم اهل بیت(ع) و مرکزی برای معارف اهل بیت(ع) دانسته اند.

وی با بیان اینکه رابطه ایران و هند ریشه در عمق تاریخ دارد، افزود: رهبر معظم انقلاب درباره هند نگاه و توجه ویژه ای دارند و در رابطه با نهضت مردم هند کتابی را تألیف کرده‌اند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت گفت: ایران اسلامی همانطور که مورد علاقه شما و مردم هند است مورد بغض دشمنان است و ما از این موضع خصمانه دشمنان علیه مسلمانان و ایران نه تنها ناراحت نیستیم بلکه این را نشانه حقانیت خود می‌دانیم زیرا در قرآن کریم در وصف پیامبر(ص) فرمود که ایشان نسبت به دشمنان با شدت و نسبت به مسلمانان رحیمانه برخورد می‌کرد.

وی با بیان اینکه قرآن می فرماید بنده خدا باشید و از دشمنان و طاغوت اجتناب کنید، افزود: وظیفه همه ما و شما است که برای توسعه و تحکیم روابط و حفظ منافع دو کشور براساس اسلام و دین پیامبر اعظم(ص) تلاش کنیم.

سعیدی ادامه داد: دعا وظیفه همه ما است ولی باید همراه با عمل صالح و اقدام باشد و خداوند ما را به جهاد فرا خوانده است تا با تلاش و مجاهدت در راه خدا مناسبات بین خود را تحکیم ببخشیم.

در پایان این دیدار نیز نشان حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و هدایای متبرک فاطمی توسط آیت الله سعیدی به این هیأت از کشور هند اعطا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا