فرهنگ / هنر

پایان عملیات فراگیر تجلیل از معلمان ۵۵۰ مدرسه دخترانه و پسرانه در قم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: امسال در هفته معلم 250 امام محله و ۳۰ راهیار بانوی استان قم با همراهی کنشگران مردمی و اهالی محله از معلمان 550 مدرسه تجلیل کردند.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده در تشریح این طرح که برای نخستین بار اجرا شد، اظهار کرد: در این عملیات فراگیر، ۲۶۰ مدرسه دخترانه، توسط ۳۰ تیم بانوان با مسئولیت راهیار بانوان مناطق استان مورد تقدیر قرار گرفت.
وی افزود: همچنین در بازدید از حدود ۳۰۰ مدرسه پسرانه، ۲۵۰ تیم با محوریت و پیشگامی امامان جماعت مساجد استان مشارکت داشتند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بسترسازی برای برقراری تعامل فراگیر و اثربخش بین دو نهاد «مسجد محله» و «مدرسه محله» را از مهم‌ترین اهداف این عملیات ذکر کرد.
حجت‌الاسلام شعبان‌زاده گام دوم تعامل فراگیر با مدارس آموزش و پرورش استان را طراحی عملیات مشترک ویژه ایام تابستان دانست و بیان داشت: گام سوم تعامل نهاد مسجد با آموزش و پرورش استان، ایجاد حداقل ۴۰ مجموعه تربیت محور در ۴۰ مسجد استان طی سال ۱۴۰۱ با بهره مندی از ظرفیت طلبه‌ها و معین الامام‌ها و امامان مساجد به عنوان کادر مراکز تربیت محور و با حضور دانش آموزان محله‌های عملیاتی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا