فرهنگ / هنر

نمایشگاه «بخش قم» دهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم دایر شد

نمایشگاه عکس دهمین دوره دوسالانه هنرمندان قم مربوط به «بخش قم» با حضور جمعی از مسئولان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان قم در نگارخانه فرهنگ گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از روابط‌عمومی دهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم،
این نمایشگاه تا ۲۹ اردیبهشت ماه جاری، از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه فرهنگ شهر قم واقع در خیابان شهیدان فاطمی (دورشهر) نبش کوچه ۱۲ برای بازدید عموم دایر است.
دبیر دهمین دوره دوسالانه هنرمندان قم در این رابطه، با اشاره به اینکه برگزاری این دوسالانه حدود ۲۰ سال سابقه دارد، گفت: در این دوره تلاش کردیم که موضوع آن را به شهر مقدس قم اختصاص دهیم که خوشبختانه بیش از ۲ هزار قطعه عکس از بیش از ۱۰۰ هنرمند عکاس به دبیرخانه این دوسالانه رسید.
ابراهیم سلیمانی افزود: از بین آثار رسیده در بخش قم این مجموعه نمایشگاهی در سه بخش «تک‌عکس»، «مجموعه‌عکس» و «عکس موبایلی» در معرض دید همگان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: رویکرد ما در این دوره، مربوط به آثار سال های پایانی قرن گذشته بود و تصویری از فضای استان قم در عرصه های مختلف در این نمایشگاه ارایه شده است.
رییس انجمن عکاسان استان قم خاطرنشان کرد: در آیین اختتامیه دهمین دوره دوسالانه عکس هنرمندان قم از ۹ عکاس برگزیده تقدیر و تجلیل می شود.
وی همچنین از نهادها و دستگاه هایی که از این دوسالانه حمایت های مالی و معنوی کردند، تقدیر و سپاسگزاری کرد و گفت: این دوسالانه توسط انجمن عکاسان استان قم با همکاری استانداری قم، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، شهرداری قم، شورای اسلامی شهر قم، سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم و نگارخانه فرهنگ برگزار می‌شود.
وی گفت: رویدادهایی همچون دوسالانه ها در رشته های گوناگون هنری مانند دهمین دوره دوسالانه عکس هنرمندان قم، در همه جای جهان برگزار می شود و در استان قم نیز از سه دهه پیش این اتفاق رخ داده و در رشته های مختلف هنری مثل عکاسی، طراحی، گرافیک، خوشنویسی، نگارگری، تصویرسازی، کاریکاتور و نقاشی؛ این دوسالانه ها برگزار شده است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به دبیرخانه دهمین دوره دوسالانه عکس هنرمندان قم واقع در خیابان شهیدان فاطمی (دورشهر)، پلاک ۱۰۰، نبش کوچه ۱۲، طبقه فوقانی نگارخانه فرهنگ مراجعه کنند و یا در قم با شماره تلفن ۳۷۸۳۸۸۶۷ با پیش‌شماره ۰۲۵ تماس بگیرند.
نهمین دوره دوسالانه عکس هنرمندان قم در سال ۱۳۹۷ برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا