اقتصاد

اقدام عملی سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان قم در تحقق شعار سال؛ تامین اجتماعی پشتیبان دانش بنیان ها / معافیت قراردادهای دانش بنیان از ضرایب حق بیمه قراردادها

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان قم در بازدید از دو شرکت دانش بنیان از معافیت قراردادهای دانش بنیان از ضرایب حق بیمه قراردادها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تامین اجتماعی قم، محمد عاشوری سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان قم در ششمین روز از هفته کارگر با حضور در دفتر بازار اجتماعی باسلام ( مستقر در پارک علم و فناوری استان قم) از بخش‌های مختلف شرکت باسلام بازدید کرد و با تیم‌ ” باسلام ” و فعالیت‌های آن آشنا شد.
در این بازدید محمدرضا آقایا، مدیرعامل باسلام در خصوص فعالیت‌های ” باسلام ” گفت: شرکت «توسعه و تدبیر جوامع سلام (سهامی خاص) » که بازار باسلام را مدیریت می‌کند در ۱۹ خرداد ۹۷ به یک شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع دو (صنعتی) ارتقا پیدا کرده است. در این بازار اینترنتی کالاهای ایرانی، هفت بازارچه‌ مواد غذایی، محصولات فرهنگی، لوازم خانگی، صنایع‌دستی، عطاری، پوشاک، آرایشی و بهداشتی وجود دارد.
وی افزود: ساخت غرفه و فروشگاه اینترنتی در باسلام رایگان است و پس از فعال‌سازی غرفه، راه‌ اندازی و مدیریت غرفه به طور کامل به عهده غرفه ‌دار است و باسلام صرفاً گرداننده این بازار و ناظر بر آن خواهد بود. تسویه‌ حساب با غرفه ‌داران نیز مراحل ساده‌ای دارد و وقتی سفارش به دست مشتری رسید و رضایت مشتری توسط باسلام احراز شد، فرایند آن آغاز می‌شود.
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی قم در این بازدید در گفتگویی با مدیرعامل شرکت باسلام اظهار کرد: طی تفاهم صورت گرفته میان معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور و سازمان تأمین اجتماعی و در راستای تسهیل کسب ‌وکار شرکت‌های دانش‌ بنیان، کلیه قراردادهای دانش ‌بنیان که به تأیید معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور برسند از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها معاف خواهند بود.
عاشوری تاکید کرد: پس از ارزیابی قرارداد و در صورت انطباق آن با فعالیت‌های دانش‌بنیان شرکت، موضوع دانش بنیان بودن شرکت می بایست توسط معاونت علمی و فناوری برای شعبه تأمین اجتماعی گواهی گردد.
همچنین سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان قم در حاشیه بازدید از شرکت نرم افزاری اندیشه فناوری اطلاعات قرن، با نام تجاری آفاق ( مستقر در پارک علم و فناوری استان قم) با اشاره به بند ۱۹ بخشنامه تنقیح و تلخیص ضوابط بیمه‌ای مقاطعه کاران سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: شرکت ها و موسسات دانش بنیان که از حمایت ها و تسهیلات قانون حمایت از شرکتها و موسسات دانش ‌بنیان و تجاری ‌سازی اختراعات برخوردار می باشند و در اجرای قانون یاد شده با انعقاد قراردادهای پیمانکاری در زمینه های دانش بنیان انجام فعالیت نموده و موضوع قراردادهای منعقده شرکت ها و موسسات مزبور مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته باشد با معرفی و تایید موضوع توسط معاونت یادشده، حق بیمه قراردادهای منعقده اینگونه شرکت ها و موسسات بر اساس لیست و بازرسی خواهد بود و واحدهای اجرایی می بایست در صورت نداشتن بدهی قطعی، ضمن صدور مفاصا حساب قرارداد منعقده وفق ماده (۳۸) قانون تامین اجتماعی و تبصره های ذیل آن نسبت به بررسی لیست های ارسالی طبق ماده (۳۹) قانون تامین اجتماعی و انجام بازرسی طبق ماده (۴۷) قانون (اعم از کارگاهی و دفاتر) اقدام نمایند.
عاشوری خاطرنشان کرد: قراردادهای معرفی شده منحصرا در خصوص موضوعات دانش بنیان مورد تایید و با معرفی و گواهی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور بوده و سایر قراردادهای مورد اجرای شرکت ها و موسسات مزبور طبق مقررات جاری سازمان و با رعایت ماده (۴۱) قانون تامین اجتماعی محاسبه و مطالبه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان آفاق نیز در این بازدید با بیان اینکه این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری دانش بنیان فعال، در حوزه بانکداری الکترونیک و سازمان الکترونیک است تصریح کرد: شرکت آفاق با بیش از پانزده سال سابقه، محصولات و خدمات نرم افزاری فناورانه و خلاقانه متنوعی، در زمینه های کاری خود ارائه نموده و موفق به اخذ عنوان دانش بنیان از معاونت علمی و راهبردی ریاست جمهوری و ارزیابی به عنوان سرآمد دانش بنیان فناوری اطلاعات، از منظر بنیاد نخبگان شده است.
محمدرضا نادری زاد افزود: آفاق، در سال ۱۳۸۱، با همت جمعی از جوانان متخصص و نخبه نرم‌افزاری تاسیس شد و پس از حدود سه سال فعالیت پیمانکاری موفق، در قالب پروژه‌های متعدد و مختلف، با سازمان‌های کلان دولتی و موسسات و نهادهای معتبر غیر دولتی، از سال ۱۳۸۴، فعالیت‌ها و تلاش‌های خود را روی دو حوزه کاری بانکداری الکترونیک و سازمان الکترونیک متمرکز نمود و در حال حاضر، شرکتی با رتبه سه از شورای عالی انفورماتیک و رضایت‌بخش برای مشتریان و مکانی ایده‌آل برای فعالیت همراه با آموزش و پیشرفت متخصصان نرم‌افزار است.
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی پارک علم و فناوری استان، هم اکنون ۲۸۰ شرکت دانش بنیان در حوزه های مختلف قم فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا