دین / اندیشه

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی: معلمان شبهات دینی دانش‌آموزان را پاسخ دهند

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: آموزش و پرورش باید کنار مسائل رفاهی معلمان، برای معلمان و کارمندان خود دوره‌های آموزش دینی را برگزار کند و در ابتدا شبهات معلمان را برطرف کند تا معلمان بتوانند شبهات و مشکلات دانش آموزان را به شیوه مطلوب رفع کنند.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی در ادامه سلسله مباحث تفسیر سوره عنکبوت در حرم بانوی کرامت گفت: بعضی از مفسرین قائل به این هستند که آخرین آیه سوره عنکبوت عصاره و چکیده تمام سوره عنکبوت است و پیام این آیه این است که دو چیز باعث سعادت است که اولین مورد جهاد و دومین مورد اخلاص است.

وی اظهار داشت: منظور از جهاد در این آیه صرفا جهاد نظامی نیست بلکه جهاد انواع مختلف دارد که شامل نظامی، علمی، مالی ، اجتماعی و فرهنگی، عبادی، جهاد با نفس، انجام واجبات، ترک معصیت، تبلیغ و تبیین می‌شود.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: مسئله هدایت و ضلالت در زندگی انسان بسیار اهمیت دارد و اختیار هدایت و ضلالت در دستان انسان است و انسان تصمیم می گیرد که مسیر هدایت را طی نماید و یا راه ضلالت را در پیش گیرد.

رفیعی تاکید کرد: زمانی که انسان در زندگی خود انواع جهاد را فقط برای رضای خداوند متعال دنبال کند مسیر سعادت ابدی را پیموده است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی یادآور شد: همواره باید برای هدایت جوانان هم دعا و هم تلاش کنیم چراکه شبهات و مشکلات جوانان مختلف است و هر یک از جوانان به نوعی دچار لغزش شده‌اند.

وی اظهار داشت: هدایت یکی از بزرگترین نعمات الهی است و اولین هدایت گر خداوند بوده و انبیاء الهی ، ائمه معصومین و کتاب آسمانی جزو هدایتگران هستند اما نکته اصلی در مسئله هدایت، تشخیص حقیقت و انتخاب درست مسیر هدایت است.

سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: آموزش و پرورش باید کنار مسائل رفاهی معلمان، برای معلمان و کارمندان خود دوره‌های آموزش دینی را برگزار کند و در ابتدا شبهات معلمان را برطرف کند تا معلمان بتوانند شبهات و مشکلات دانش آموزان را به شیوه مطلوب رفع کنند.

وی افزود: ایمان، عمل صالح، توبه، انتخاب آگاهانه، عقل، شعور، انس با قرآن و فهم درست آیات از نشانه‌های هدایت انسان در زندگی دنیوی است که سعادت اخروی را به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا