ایران / جهان

موسسات قرآن قم پایه ثابت نمایشگاه‌های بین‌المللی قرآن کریم هستند

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از ستاد خبری نمایشگاه قرآنی «بر آستان بهشت»، سید موسی حسینی ‌کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه قرآنی که شب گذشته در محل برپایی نمایشگاه برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: نمایشگاه قرآن و عترت قم پس از ۲ سال وقفه اکنون با فروکش کردن بیماری کرونا و توسعه فرایند واکسیناسیون در سال جاری شرایط برگزاری آن فراهم شده است.
وی با بیان اینکه قرآن کتاب زندگی انسان است، افزود: مهمترین کاری که متولیان قرآنی بر عهده دارند، این است که قرآن را صرفا از حالت استفاده رسمی در مراسمات به زندگی انسان‌ها وارد کنند، روابط بین خانواده‌ها هم باید بر اساس آموزه‌های قرآنی باشد چرا که بسیاری از مشکلات جامعه ما در حوزه‌های مختلف به دلیل این است که قرآن را وارد سبک زندگی خود نکرده‌ایم.
حسینی کاشانی اظهار کرد: برپایی نمایشگاه قرآنی امسال در یک محل عمومی و در خیابان منتهی به آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) در اولین شب برپایی نمایشگاه با استقبال عمومی مواجه شد.
وی با بیان اینکه با انتخاب یک مکان پر تردد شهری برای برپایی نمایشگاه قرآنی امسال، نمایشگاه قرآن از فضاهای بسته و انحصاری خارج شد، افزود: تلاش ما بر آن بوده است تا امسال به جای دعوت از مردم برای حضور در یک مجتمع سرپوشیده، نمایشگاه قرآن کریم استان را برای مردم ببریم لذا در این دوره از نمایشگاه تلاش شد تا مکانی انتخاب شود که مردم به صورت بالقوه هنگام و شب‌های ماه رمصان در آن‌جا تردد دارند و این یک ارزش است و ما آن را به عنوان یک ظرفیت دیدیم.
حسینی کاشانی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه قرآن به طور همزمان در نقاط مختلف شهری در دستورکار ما برای سال‌های آینده قرار دارد، افزود: برپایی نمایشگاه قرآن کریم در محله‌ها و نقاط مختلف شهری که مردم به صورت بالقوه در آن حضور دارند سبب افزایش نشاط معنوی جامعه می‌شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در خصوص میزان مشارکت موسسات قرآنی در نمایشگاه قرآن امسال، بیان کرد: بسیاری از موسسات فعال قرآن استان قم در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن در مصلی امام خمینی(ره) تهران غرفه‌دار هستند و غالبا پایه ثابت نمایشگاه‌های قرآنی ملی و بین‌المللی هستند لذا امکان بهره‌مندی از ظرفیت‌‌های آن‌ها برای برپایی نمایشگاه قرآن استان وجود نداشت.
وی بیان کرد: علاوه بر حضور پررنگ موسسات فعال قرآنی استان در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تهران ، از طرفی دیگر، موسساتی که فعالیت‌شان در دوران کرونا کمرنگ شده، باید بار دیگر خود را بازسازی و آماده ارتباط با مخاطب کنند؛ لذا امید است برپایی این نمایشگاه سبب ایجاد روحیه و انگیز در فعالان قرآنی شود تا شاهد حضور پررنگ‌تر موسسات قرآنی در نمایشگاه‌های قرآن سال‌های آینده باشیم.
یادآور می‌شود، نمایشگاه قرآن کریم « بر آستان بهشت» با هدف ترویج آموزه‌های قرآنی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از چهارم اردیبهشت‌ماه کار خود را آغاز کرد و تا روز پنج‌شنبه ۸اردیبهشت‌ماه در پل حجتیه واقع در ابتدای بلوار بهار هر روز از ساعت ۱۹ الی ۲۴ دایر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا