استانها

در کمیته بیمه ودرمان استان قم مطرح شد: خیرین تامین اجتماعی قم فعال شود

مدیر درمان استان قم اظهار داشت :بر اساس ماده 28 بند 4 راههای تامین منابع سازمان تامین اجتماعی ودستورالعمل سازمان مبنی بر جذب منابع خیرین در حوزه درمان وبیمه ،کمک ها وهدایای خیرین می تواند در بهبود درمان مستقیم موثر باشد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از اداره روابط عمومی وامورفرهنگی مدیریت درمان استان قم : دکتر سید مهدی محصل مدیر درمان استان قم در جلسه کمیته بیمه و درمان استان قم با حضور نمایندگان تشکل های کارگری و بازنشستگی گفت:جامعه اسلامی ما به دلایل توجه به فرهنگ وقف و اقدامات خیرین شاهد برکات بسیار ارزشمندی است و یکی از بخش هایی که بیشترین مراجعات آن اقشار آسیب پذیر هستند بخش درمان تامین اجتماعی است که کمکها ی خیرین می تواند اثرات و برکات موثری داشته باشد.

مدیر درمان استان قم در ادامه گفت:ظرفیت های خوبی برای انجام اقدامات خیرین در بخش درمان و سلامت تامین اجتماعی وجود دارد که امیدوارم با هم اندیشی و پیگیرهای شرکای اجتماعی در قم شاهد اتفاق خوبی در این زمینه باشیم.

دکتر محصل خاطر نشان کرد : بیماررستان امام رضا (ع) با دریافت رتبه اول اعتبار بخشی در استان،دریافت لوح دوستدار کودک و کسب استانداردهای مختلف تلاش می کند تا بهترین کیفیت درمان را به مراجعین انجام دهد و امیدواریم با کمک خیرین ، سطح خدمات کیفی به بیش از ۲ میلیون بار مراجعه  در سال به مراکز درمانی تامین اجتماعی استان قم ارتقاءیابد .

محمد عاشوری مدیر کل تامین اجتماعی استان قم نیز در این جلسه افزود : شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی همواره نقش مهمی در تصمیم گیری خوب داشته اند  و امروز که ضریب پشتیبانی بیمه از ۱۶ به ۵ رسیده است در مراقبت از منابع سازمان باید دقت بیشتری داشته باشیم و هدایت منابع خیریه به سمت تامین اجتماعی به ویژه بخش درمان می تواند یکی از مهمترین مسئولیت  اجتماعی برای فرهنگ سازی و جذب منابع از ظرفیت های موجود در استان به این سمت باشد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان قم خاطر نشان کرد:ابلاغ سیاست های کلی تامین اجتماعی از سوی مقام معظم رهبری وتبدیل آن به قوانین می تواند نقش بسیار مهمی در مراقبت از صندوق های بازنشستگی و بهبود منابع سازمان تامین اجتماعی داشته باشد.

عباس شیری رییس انجمن کارگران ساختمانی استان قم در این جلسه گفت:در سال گذشته با کمک و همکاری خیرین و بسیج کارگری بیش از ۳۰ هزار بسته معیشتی برای کارگران ساختمانی تهیه وتقدیم شده است و امیدواریم با اعلام نیاز های بخش درمان به تشکل ها، بتوانیم در این زمینه فرهنگ سازی لازم را انجام دهیم.

در ادامه اعضای جلسه درباره تکریم سالمندان در مراکز درمانی،برنامه ریزی دقیق تر درباره بیمه های تکمیلی،نوبت دهی مراکز درمانی ،کمبود متخصص در اجرای به موقع سیستم ارجاع ، افزایش اقلام دارویی مراکز ملکی و چگونگی قطع بیمه غیر کارگران ساختمانی به تبادل نظر پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا