استانها

تشکیل شورای فرهنگی اجتماعی در اداره کل تامین اجتماعی استان قم

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان قم گفت: شورای فرهنگی اجتماعی با هدف ایجاد هماهنگی، چابکی، انسجام و وحدت رویه در برنامه های فرهنگی اجتماعی برای نخستین بار در این اداره کل تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تامین اجتماعی استان قم، ” محمد عاشوری ” در نخستین جلسه شورای فرهنگی اجتماعی تامین اجتماعی استان که صبح امروز در سالن جلسات این اداره کل تشکیل گردید انطباق مبانی نظری، راهبردی، اهداف و برنامه های فرهنگی اجتماعی با اصول محتوایی دین مبین اسلام، معارف اهل بیت (ع) ، ارزش های انقلاب اسلامی، آرمان های حضرت امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی را سیاست کلی در فعالیتهای این شورا اعلام و تصریح کرد: ایجاد هماهنگی، چابکی، انسجام، همگرایی و هم افزایی و وحدت رویه بین اجزاء حوزه های فرهنگی و اجتماعی اداره کل تامین اجتماعی استان و نفی موازی کاری، اصطکاک و پراکندگی هدف اصلی تشکیل شورای فرهنگی اجتماعی است.
وی تناسب سازی فعالیت های فرهنگی اجتماعی با نیاز مخاطبان ( درون سازمانی و برون سازمانی ) و موضوعات اولویت دار را از دیگر اهداف تشکیل شورای فرهنگی اجتماعی در تامین اجتماعی استان عنوان کرد و افزود: با توجه به جمعیت ۸۱۰ هزار نفری زیرپوشش تامین اجتماعی که حدود ۶۳ درصد جمعیت استان قم را تشکیل می دهند ، تهیه نقشه جامع و سند راهبردی اداره کل تامین اجتماعی قم در عرصه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی استان ضروری است.
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی قم با بیان این که در حوزه فرهنگ نیاز به کار جهادی هست تاکید کرد: تامین اجتماعی در چهار بخش کارفرمایان، بیمه شدگان، مستمری بگیران و همکاران نیاز به برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دارد و تلاش فرهنگی در این ۴ حوزه بدون داشتن روحیه جهادی امکانپذیر نیست.
وی گفت: شورای فرهنگی اجتماعی تشکیل شده در تامین اجتماعی استان به منزله اتاق فکر بوده و درصدد هستیم فعالیتهای فرهنگی با خلاقیت و ابتکار و با توسل به دانش روز ارتباطی در این حوزه اجرا گردد تا تاثیر لازم را در مخاطب داشته باشد.
عاشوری ادامه داد: تامین اجتماعی یک سازمان بزرگ خدمات رسان است و در حوزه مسئولیت اجتماعی ، جای کار بسیار دارد و این شورا در تلاش خواهد بود تا برنامه ریزی لازم برای حضور موثر در صحنه های فرهنگی اجتماعی در بین مخاطبان و مردم انقلابی و ولایتمدار داشته باشد.
بر اساس آخرین آمارها، بالغ بر ۲۴۰ هزار نفر از جمعیت استان قم به عنوان بیمه‌شده اصلی و بیش از ۵۹ هزار نفر به عنوان مستمری‌بگیر بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان از تعهدات بلندمدت وکوتاه‌مدت بیمه‌ای و درمان بهره‌مند می‌شوند.
با احتساب اشخاص تبعی تحت تکفل این گروه‌ها، در مجموع بیش از ۸۱۰ هزار نفر از جمعیت استان قم عضو خانواده تامین اجتماعی به شمار می‌روند.
۴ شعبه اصلی، یک شعبه اقماری و ۵ کارگزاری به همراه یک بیمارستان ملکی و ۳ مرکز سرپایی و جراحی محدود از جمله مراکز ارائه خدمت در دو بخش بیمه ای و درمانی هستند که به بیش از ۸۱۰ هزار بیمه شده زیر پوشش تامین اجتماعی در استان قم خدمات رسانی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا