استانها

استاندار قم: حمایت از استعدادهای برتر استان جدی پیگیری شود

استاندار قم با اشاره به اهمیت جذب و بکار گیری نخبگان در توسعه استان، بر نقش شورای علمی بنیاد نخبگان استان، بر لزوم پیگیری جدی و ایجاد شرایط حمایتی مناسب برای استعدادهای برتر و نخبه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان که شامگاه روز پنج شنبه، در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های استان در بخش نخبگان، گفت: نیاز به اقدامات درون استانی و جهادی است تا با حمایت از نخبگان در اقشار مختلف، زمینه توسعه علمی و عملی استان فراهم شود.

استاندار قم شعار سال و لازمه حمایت از بخش های دانش بنیان را مورد توجه قرار داد و افزود: ارتباط میان بنیاد نخبگان با حوزه های علمی و دانشگاهی و نیز پارک علم و فناوری، در کنار تعامل با مراکز حوزوی، نقشی بسزا در تکمیل فرآیند شناسایی و حمایت از نخبگان و طرح های نخبه پرور دارد.

شاهچراغی با بیان لزوم تهیه جدولی از موارد حمایت بنیاد نخبگان از سازمان ها و نهادهای مستعد و نخبه، ادامه داد: نقش بخش دولتی حمایت و پشتیبانی از نخبگان است و باید به گونه ای رفتار کنیم که این حمایت و دیدگاه همراه دستگاه های دولتی در نظر نخبگان کاملا مشهود باشد.

استاندار قم با تاکید بر ضرورت فراهم نمودن شرایط مناسب معیشتی برای نخبگان، تصریح کرد: از تمام ظرفیت ها برای بستر سازی جذب و بکار گیری نخبگان استفاده شود.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور و نیاز به تولید بر پایه دانش و فناوری های روز، یادآور شد: شورای علمی بنیاد نخبگان استان می تواند شرایطی فراهم کند که زمینه حضور و ماندگاری نخبگان در استان ایجاد شود و با این افراد با اطمینان به ارائه ایده و اجرای طرح های نوآورانه بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا