ایران / جهاندین / اندیشه

تولیت مسجد مقدس جمکران عنوان کرد: در مکتب اسلام ناب مرز جغرافیایی وجود ندارد

تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه در مکتب اسلام ناب و اهل بیت(ع) مرزهای جغرافیایی وجود ندارد، ملاک محبت و دوستی شیعیان با افراد را بندگی خدا و محبت اهل بیت(ع) عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در گردهمایی مدافعان حرم از تیپ زینبیون و فاطمیون در مسجد مقدس جمکران، با اشاره به اینکه در مکتب اسلام ناب مرزهای اعتباری وجود ندارد، بندگی خدا و محبت اهلبیت را شاخص اخوت و پیوند مستحکم در جامعه اسلامی عنوان کرد.
ایشان با تاکید بر اینکه این ویژگی فراتر از زمان و مرزهای جغرافیایی است افزود: بلال حبشی یا شیخ زکزاکی، مالک اشتر یا سیدحسن نصرالله، شهید سلیمانی یا شهید ابومهدی و..‌‌. همچنین فاطمیون، زینبیون، حشد الشعبی، حزب‌الله لبنان و.‌‌..‌ همگی زیر چتر ولایت الهی « بموالاتکم… ائتلفت الفرقه» جلوه ای از «امت واحده» می باشند.
وی افزود: در این عرصه، بین ایرانی، افغانی، پاکستانی، عراقی، لبنانی، یمنی ، آفریقایی، اروپایی، آمریکایی و..‌.. تفاوتی وجود ندارد.
تولیت مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: سرتاسر قرآن آکنده از مرزبندی بین مؤمن، از یکسو و منافق و کافر از سوی دیگر است و شاخص کرامت، تقوا و قله فضیلت برای مجاهدان و شهدای راه خدا می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا