اقتصاد

معاون استاندار قم مطرح کرد؛ فرصت ۴۵ روزه مدیران برای بررسی و ارائه ی راهکارهای رفع موانع سرمایه گذاری خارجی در قم  

معاون استاندار قم از فرصت ۴۵ روزه ی استاندار قم به مدیران اقتصادی برای شناسایی و ارائه ی راهکارهای عملیاتی برای رفع موانع سرمایه گذاری خارجی  خبر داد و گفت: راهکار های رفع این موانع در سطح استانی و ملی بررسی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از روابط عمومی استانداری قم، محسن امیدیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم در حاشیه جلسه تسهیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری اتباع خارجی در قم و در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره اهمیت جذب سرمایه گذار در توسعه استان، افزود: این جلسه حسب تاکید مقام عالی استان و بر اساس سیاست های ابلاغی دولت مبنی بر تسهیل ورود سرمایه ی خارجی تشکیل شده است.

امیدیان با اشاره به تعیین فرصت ۴۵ روزه از سوی استاندار جهت تهیه لیست مشکلات و راهکارهای مرتبط با سرمایه گذاری گفت:  دستگاه های مرتبط با اعطای مجوز های سرمایه گذاری در استان مسائل و موانع را مطرح و راهکار های رفع این موانع در سطح استان و سطح ملی بررسی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با اشاره به ظرفیت های استان در حوزه جذب سرمایه گذار، تصریح کرد: وجود بارگاه نورانی حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و نیز مراکز حوزی در قم، از جمله جاذبه های مهم برای سرمایه گذاران خارجی، بویژه برای مسلمانان و شیعیان کشورهای همسایه است.
وی با بیان این موضوع که فرآیند اداری کند و برخی موانع در این زمینه شناسایی شده است، ادامه داد: ارائه فرصت های سرمایه گذاری، ایجاد بستر های جذب سرمایه و سهولت در مسائل مرتبط با اقامت سرمایه گذاران از جمله اقدامات اولیه در این راستاست.

وی گفت: اطلس اقتصادی استان در حال تدوین می باشد و مبنای فعالیت خود را به کارگیری ظرفیت حداکثری و ایجاد فضای رقابتی بین سرمایه گذاران قرار داده ایم.
امیدیان همچنین پیرامون برنامه ریزی برای جذب سرمایه گذار داخلی، یادآور شد: گردشگری مذهبی سهم بسزایی از جاذبه های قم را به خود اختصاص داده است و در این مورد باید با ایجاد شرایط رفاهی، اجتماعی و فرهنگی لازم، میزان ماندگاری مسافرین در قم را افزایش داده و رغبت سرمایه گذاران داخلی و خارجی در قم را افزایش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا