استانها

رونمایی از طرح ثبت تجارب همکاران بازنشسته در تامین اجتماعی قم

برای نخستین بار از " طرح ثبت تجارب همکاران بازنشسته " در اداره کل تامین اجتماعی استان قم رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تامین اجتماعی قم، ” محمد عاشوری ” سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان در آیین رونمایی از این طرح که در سالن امام رضا ع این اداره کل برگزار گردید تجربه را مهمترین عامل در فراگیری قابلیت های کاری دانست و گفت: بررسی ها نشان می دهد کسب قابلیت های کاری و حتی مدیریتی تا ۷۰ درصد از طریق تجربه صورت می پذیرد.
وی افزود: افراد به مرور و با قرارگرفتن در موقعیت های مختلف، به توانایی هایی می رسند که بوسیله آن می توانند با مسائل گوناگون روبرو شده و بر شرایط دشوار غلبه نمایند.
وی با تاکید بر ” مستندسازی تجربه” در دستگاهاهی اجرایی خاطرنشان کرد: این فرایند به گونه ای باید اجرا شود که دیگران بتوانند با مراجعه به مستندی که تهیه شده است به ابعاد گوناگون تجربه و فرایند تحقق آن پی برده و از آن درس آموزی و یادگیری لازم را داشته باشند.
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی قم طرح ” ثبت تجارب همکاران ” در این اداره کل را حرکتی ابتکاری در مجموعه سازمان تامین اجتماعی عنوان و تصریح کرد: این طرح گامی است هرچند کوچک ولی بسیار با ارزش در جهت ثبت تجربه همکاران که به افتخار بازنشستگی نائل می شوند و قطعا تجربه همکاران بازنشسته، منبع اصلی آموزش مدیریت، وظائف، مسئولیت ها و چالش های شغلی برای همکاران شاغل است.
عاشوری خواستار همکاری صمیمانه همکاران در مجموعه اداره کل و شعب تامین اجتماعی استان قم برای پیشبرد این طرح شد و گفت: سازمان همواره خود را نیازمند آگاهی از تجارب گرانسنگ همکاران سخت کوش و تلاشگر می داند و از همکاران بازنشسته تقاضا داریم با ثبت تجارب ارزشمندشان در این طرح، زمینه بهره برداری مجموعه مدیریتی استان و همچنین سایر همکاران را از درس هایی که می توان از تجارب شما آموخت و بکار بست، فراهم سازند.
وی تاکید کرد: این طرح در مرحله نخست بصورت دفترچه خواهد بود که در اختیار همکارانی که بازنشسته می شوند قرار می گیرد و پاسخها و نقطه نظرات آنان مورد ارزیابی و سنجش علمی قرار خواهد گرفت.
عاشوری از اجرای طرح ثبت تجارب همکاران در بین همکاران شاغل در مراحل بعدی طرح خبر داد و افزود: اجرای این طرح در بستر وب در قالب طراحی سامانه ای منسجم و حرفه ای از برنامه های آینده اداره کل تامین اجتماعی استان قم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا