استانها

مشارکت شهروندان آگاه و مسئولیت پذیر در دستگیری کم توانان، جلوه‌گری تاثیر سیره اهل بیت(ع) و سرمایه بزرگ اجتماعی است

شهردار قم گفت: مشارکت شهروندان آگاه و مسئولیت پذیر در مسیر دستگیری کم توانان، جلوه‌گری تاثیر سیره اهل بیت(ع) و سرمایه بزرگ اجتماعی برای روزگار حاضر است.

دکتر سید مرتضی سقاییان‌نژاد در پیامی بر حضور خیرین و مشارکت‌های مردمی در حمایت از سالمندان و معلولان آسایشگاه انوار آفتاب تاکید کرد.

در این پیام آمده است: امام حسین علیه السلام می فرماید: «اعلموا ان حوائج الناس الیکم من نعم الله علیکم فلاتملوا النعم فتتحول الی غیرکم؛ بدانید نیازمندی‌های مردم که [به شما مراجعه می کنند] از نعمتهای الهی است پس نعمتها را افسرده نسازید که این وظیفه خدمت رسانی به دیگران محول خواهد شد »

خدمت به خلق نعمتی گرانبهاست که خداوند آن را وسیله اعتلای بندگان و دستیابی به گوهر انسانیت و کمال فردی و اجتماعی قرار داده است. ائمه اطهار(ع) در این عرصه والاترین الگوی بشریت هستند که دستگیری از ضعفا و رسیدگی به حال مردم از مهم ترین اشتغالات عمر با برکت دنیوی‌شان بود.

شهرهای اسلامی ویژگی‌هایی دارند که رشد عدالت اجتماعی و دستگیری از نیازمندان یکی از آنها محسوب می‌شود. در این مسیر یکی از مهم‌ترین ابزارهای رسیدن به این اهداف، وجود ارگان‌هاو نهادهایی برای رسیدگی به حال شهروندان کم توان و دستگیری از کسانی است که نمی‌توانند حوائج روزانه خود را به تنهایی برطرف کنند.

مشارکت شهروندان آگاه و مسئولیت پذیر در مسیر دستگیری کم توانان، جلوه‌گری تاثیر سیره اهل بیت(ع) و سرمایه بزرگ اجتماعی برای روزگار حاضر است.

مؤسسه خیریه انوار آفتاب کوثر از جمله مراکز فعال در خدمت‌رسانی شایسته به قشر معلول و آسیب پذیر در شهر مقدس قم است. وجود چنین مراکزی موجب دلگرمی و برپا کننده مسیر امید به فردایی بهتر برای جوامع است.

امید که چنین مراکزی تکثیر و تقویت شده و تمام کم توانان و نیازمندان شهر کریمه اهل بیت(س) با لطف پیروان سیره مولای متقیان علی(ع)، بی‌نیاز گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا