ایران / جهان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم: ۱۹ هزار و ۵۰۰ هزار جلد سند خانه روستایی در قم صادر گردیده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم با اشاره به اینکه 50 درصد از خانه‌های روستایی قم، مقاوم سازی شده است اظهار داشت: 19 هزار و 500 هزار جلد سند خانه روستایی در قم صادر گردیده است.

به گزارش ثروت ایرانی و به نقل از ایران آنلاین داریوش بلدی در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سالن جلسات بنیاد مسکن استان قم برگزار شد؛ با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند این بار سنگین را به دوش بکشد، تصریح کرد: خیرین و کسانی که از نظر مالی امکان کمک دارند می‌توانند در جهت رفع مشکلات اقشار ضعیف اقدام کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم افزود: در استان قم ۱۲۴ روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که برای همه روستاها، طرح هادی تعریف شده است و در این میان برای ۶۳ روستا نیز افق طرح گذشته که بازنگری لازم انجام شده است.
وی همچنین عنوان کرد: برای خانواده های کمتر از ۲۰ خانوار که ۷۶ روستا هستند تعیین محدوده داریم که ۴۰ روستا تعیین محدوده انجام شده و با اعتبارات لازم تداوم دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم گفت: اجرای طرح هادی به تناسب اعتبارات صورت می‌گیرد و برای ۱۴۵ روستا یک بار طرح هادی اجرایی شده و متوسط طرح هادی در استان قم ۴۵ درصد است.
وی با اشاره به اینکه سند دار کردن اماکن روستایی کاری بسیار زمان‌بر و پیچیده است ، افزود: تاکنون در روستاها ۱۹ هزار و ۵۰۰ جلد سند صادر شده که در سال گذشته ۱۴۵۰ جلد صادر گردید و امسال نیز صدور ۱۵۰۰ جلد سند روستایی در دست اقدام است.
بلدی همچنین با اشاره به اینکه تامین زمین برای مسکن و کارگاه ویژه روستاییان از دیگر اقدامات ما است.
بلدی یادآور شد: تا به امروز ۷۵۰۰ قطعه زمین را تحویل روستاییان ساکن داده ایم که در این خصوص همه ساخت و سازها استعلام می‌شود .
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم همچنین در رابطه با مقاوم سازی خانه‌های روستایی اضافه کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور، دولت تصمیم گرفت واحدهای روستایی را با تسهیلاتی ارزان، مقاوم سازی کند که در این باره طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از سال ۸۴ آغاز و قرار شد سالی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سال بهسازی شود و قم به تناسب از این طرح برخوردار شده است.
بلدی گفت: سهمیه امسال برای مقاوم سازی ۱۵۰۰ واحد است که به زودی ابلاغ می شود که برای اقشار ضعیف و نیازمندان وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده است.
وی همچنین ادامه داد : خانوارهای دارای ۲ معلول بیشتر و فاقد مسکن نیز ۲۲ مورد شناسایی شده که با همراهی بهزیستی و بنیاد مسکن زمین اختصاص گردیده و نیز پروژه ها بالغ بر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم بیان کرد: همچنین برای مسکن محرومان ۱۰۰۰ مسکن تعریف شده که ۷۰۰ خانه به اتمام رسیده و ۳۰۰ واحد در دست اقدام است.
بلدی همچنین در مورد طرح اقدام ملی و جهش مسکن در شهر قم گفت: در مرحله اول ۳ هزار و ۶۵۰ نفر واجد شرایط بودند که در حال حاضر برای کسانی که واحد مسکن می سازیم براساس قیمت های تمام شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا