استانها

مدیر درمان قم: ماهیانه بیش از ۴۰ میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان قمی هزینه می شود

دکتر سید مهدی محصل مدیر درمان استان قم در جلسه ای با حضور نمایندگان شرکای اجتماعی ومدیران دستگاهای تابعه کار ،تعاون و رفاه اجتماعی گفت:سازمان تامین اجتماعی هزینه های خود را از محل دریافت حق بیمه تامین می کند که علاوه بر حقوق بازنشستگان وتعهدات کوتاه مدت متعدد ،ماهیانه برای درمان بیمه شدگان تحت پوشش در استان قم ، 40 میلیارد تومان هزینه می نماید.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از روابط عمومی مدیریت درمان استان قم: دکتر سید مهدی محصل مدیر درمان استان قم با اشاره به وظایف قانونی تامین اجتماعی برای تامین درمان بیمه شدگان در استان قم  گفت :مدیریت درمان استان قم به دو روش درمان مستقیم با چهار مرکز و درمان غیر مستقیم  با بیش از ۸۰۰ مرکز طرف قرارداد فعالیت می نماید که به طور میانگین سال گذشته ماهیانه بیش از ۴۰ میلیارد تومان  و جمعا بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیر درمان استان قم در ادامه گفت:در یک سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۱۳۹ هزار بار بیمه شدگان از خدمات مراکز درمانی تامین اجتماعی  قم در بیمارستان امام رضا (ع) ،دی کلینیک دکتر غرضی،پلی کلینیک بوعلی،پلی کلینیک ۲۲ بهمن شامل :مراجعه به پزشکان،بخش های پاراکلینیکی وخدمات جراحی بهره مند شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته است.

دکتر سید مهدی محصل در دامه با اشاره به جمعیت ۸۰۰ هزار نفری بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی در استان قم گفت:برای بهره مندی بیمه شدگان در استان قم از مراکز دولتی وخصوصی نیز با بیش از ۸۰۰ مرکز قرارداد همکاری داریم که در سال گذشته بیش از ۵ میلیون بار بیمه شدگان از خدمات مراکز دولتی با پوشش بیمه تامین اجتماعی بهره مند شده اند.

مدیر درمان استان قم با اشاره به پرداخت هزینه بیماران کرونایی افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی گفت:بیمارستان امام رضا (ع) نیز در کنار سایر بیمارستان های استان تا کنون به بیش از ۱۷ هزار بیمار کرونایی به شکل رایگان خدمت رسانی نموده است که در سطح خود بسیار با ارزش است.

مدیر درمان استان قم خاطر نشان کرد : تولد هزار و ۷۷۰ نوزاد  و ارائه خدمت بستری به بیش از  یازده هزار و ۱۳۰ بیمار به شکل رایگان در سال گذشته در بیمارستان امام رضا (ع) و همچنین پوشش بخش اعظمی از هزینه بستری بیش از ۵۳ هزار بیمه شده در مراکز دولتی ،خیریه وخصوصی طرف قرارداد از محل حق بیمه ،بیمه شدگان پرداخت می شود.

دکتر سید مهدی محصل در ادامه افزود :سازمان تامین اجتماعی  سازمانی بین النسلی است  و مراقبت از منابع سازمان به عنوان حق الناس  یک وظیفه همگانی است  و پرسنل تامین اجتماعی تلاش می کنند تا بتوانند به شکل مطلوب به اقشار مختلف جامعه به ویژه اقشار مولد خدمت ارائه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا