دین / اندیشهگردشگری

اسکان بیش از ۳۵ هزار زائر در حرم حضرت معصومه(س)

مدیر حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به حضور گسترده زائران در حرم مطهر گفت: حرم مطهر با هماهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری و اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم، بیش از ۳۵ هزار نفر را در ایام نوروز اسکان داده است.

به گزارش پایگاه خبری « ثروت ایرانی » به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام علی اشرف عبدی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در ایام نوروز ۱۴۰۱ با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و اداره کل آموزش و پرورش استان قم خدمات اسکان شبانه به زائران حرم بانوی کرامت ارائه کرد.

وی گفت: در داخل حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها دو دفتر ویژه خدمات اسکان در اختیار میراث فرهنگی و گردشگری و آموزش و پرورش قرار گرفت و زائران زیادی از حرم مطهر برای اسکان به این دو ارگان ارجاع و راهنمایی شدند.

مدیر حرم حضرت معصومه سلام الله علیها افزود: بر اساس آمار اعلام شده از ۲۶ اسفند تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ تعداد ۱۹ هزار و ۸۰۲ نفر از طریق دفتر مستقر در حرم مطهر برای اسکان به میراث فرهنگی و گردشگری و تعداد ۴ هزار و ۶۵۳ نفر برای اسکان به آموزش و پرورش ارجاع داده شدند.

وی افزود: در داخل حرم مطهر بانوی کرامت نیز زائرسرای کوثر از ۲۵ اسفند ماه تا ۱۳ فروردین ماه میزبان ۵ هزار و ۹۷۴ نفر زن و مرد برای اسکان بوده است.

عبدی اضافه کرد: همچنین به دلیل افزایش حجم زائران و متقاضیان اسکان شبانه در حرم مطهر، شبستان نجمه خاتون نیز از ۲۷ اسفند تا ۱۳ فروردین به اسکان شبانه اختصاص یافت و متوسط شبانه ۵۰۰ نفر خواهر و برادر در این مکان اسکان پیدا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا