استانهااقتصاد

نرخ‌های جدید کرایه اتوبوس‌های درون‌شهری قم مشخص شد

سرپرست سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم از اجرایی شدن نرخ‌های جدید اتوبوس‌های درون‌شهری از ۱۸ فروردین‌ماه خبر داد و گفت: در این نرخ‌گذاری پرداخت کرایه با قم‌کارت ۱۵۰۰ و به‌صورت نقدی ۳ هزار تومان و کرایه رینگ طلایی اطراف حرم مطهر با قم‌کارت ۵۰۰ تومان و به‌صورت نقدی هزار تومان اعمال‌شده است.

به‌گزارش پایگاه خبری « ثروت ایرانی » به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، محمدصادق زمانی با اشاره به تصویب نرخ کرایه اتوبوس‌های درون‌شهری توسط کمیته انطباق فرمانداری اظهار داشت: از امروز ۱۸ فروردین‌ماه بعد از مصوبه شورای اسلامی شهر و تصویب در کمیته انطباق فرمانداری قم، کرایه اتوبوس‌های درون‌شهری تغییر کرده است.

وی میزان کرایه اتوبوس‌های درون‌شهری در همه خطوط را با قم‌کارت مبلغ ۱۵۰۰ تومان دانست و ابراز کرد: به‌منظور تشویق شهروندان به استفاده از قم‌کارت، پرداخت کرایه به‌صورت نقدی ۳۰۰۰ تومان نرخ‌گذاری شده است.

سرپرست سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم ادامه داد: کرایه اتوبوس در رینگ طلایی که در هسته مرکزی شهر وجود داشته و تمامی خطوط به آن متصل می‌شوند نیز ۵۰۰ تومان نرخ‌گذاری شده است.

وی بابیان اینکه رینگ طلایی بین پایانه‌های زمزم، شهید مطهری و شهید منتظری به‌صورت دائم درحرکت است، تصریح کرد: این رینگ در مسیرهای میدان شهید مطهری، سه‌راه بازار، عمار یاسر، چهارراه شهدا، پل حجتیه و خیابان اراک به‌صورت مستمر در حال جابجایی مسافران خطوط دیگر خواهد بود که نرخ این اتوبوس‌ها به‌صورت نقدی نیز ۱۰۰۰ تومان در نظر گرفته‌شده است.

زمانی با درخواست از شهروندان برای تهیه قم‌کارت برای پرداخت کرایه‌های اتوبوس یادآور شد: تمامی اتوبوس‌ها مجهز به دستگاه‌های کارت‌خوان هستند.

وی از تعامل و همکاری با آموزش‌وپرورش درزمینهٔ تأمین قم‌کارت برای استفاده دانش‌آموزان خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های انجام‌شده ایستگاه‌های نزدیک به مدارس برای تهیه و شارژ قم‌کارت با تخفیف آماده‌سازی شده‌اند و محصلین و فرهنگیان می‌توانند به‌منظور کاهش آلودگی هوا و ترافیک شهر از اتوبوس استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا