دین / اندیشه

حوزه‌های علمیه در صف اول جهاد تبیین هستند

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به اینکه طلاب نقش جانشینی از پیامبران را ایفا می‌کنند، ابراز کرد: طبق فرمایشات قرآن کریم وظیفه اصلی پیامبران تبیین برای مردم بوده و حوزه‌های علمیه در صف اول جهاد تبیین هستند.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی فاضل پیش از ظهر امروز در نشست خبری پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ که در سالن شهید سلیمانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور برگزار شد، گفت: همه ساله در یک بازه زمانی خاصی حوزه‌های علمیه از خواهران و برادران برای اینکه دین و دینداری را در کشور تصریح و مستدام کنند، جذب می‌کنند تا آنها پس از تعلیم، بین مردم به ترویج دینداری بپردازند.

وی اضافه کرد: بقاء دین و دینداری در کشور و جهان بجز جذب و گزینش درست از انسان‌های دارای توان جانشینی از پیامبران میسور نیست.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور اظهار کرد: از جمله نکاتی که حائز اهمیت است درباره جذب طلاب برای این عرصه، مسئله «جهاد تبیین» است؛ طبق فرمایشات قرآن کریم وظیفه اصلی پیامبران تبیین برای مردم بوده و حوزه‌های علمیه در صف اول این جریان هستند.

وی با اشاره به تحقق شعارهای سال عنوان کرد: دنبال این هستیم که انسان‌هایی را برای این عرصه فرابخوانیم که برای تحقق شعارهای سال خصوصا دانش بنیان و فرمایشات اهل بیت علیهم السلام بهترین نقش‌آفرینی را داشته باشند.

فاضل با بیان اینکه جایگاه روحانیت با جایگاه پیامبران الهی، صالحان و اولیای الهی تناسب ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: «جذب از اوتاد صالحه»، شعاری بود که از سال‌های قبل در پذیرش حوزه‌ها مطرح بوده و بسیار شعار خوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا