ایران / جهان

استاندار قم خواستار شد: ضرورت فرهنگ سازي و اتخاذ تدابير ايجابي براي افزايش پوشش واکسیناسیون عمومی در استان

استاندار قم با اشاره به اثرگذاری واکسیناسیون عمومی در کاهش موارد مربوط به فوت بيماران کرونایی، گفت: افزایش پوشش واکسیناسیون از طریق فرهنگ سازی و اتخاذ تدابیر ایجابی، باید در اولویت اقدامات قرار بگیرد و از عادی انگاری بیماری جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از روابط عمومي استانداري قم، سیدمحمد تقی شاهچراغی روزچهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان كه در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با ابراز نگرانی از افزایش مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا، گفت: بحث مدیریت هوشمند کنترل کرونا در راستاي كنترل شيوع بيماري كوويد بايد بیش از همیشه مورد توجه باشد.
شاهچراغی رعایت دستورالعمل هاي بهداشتی و افزایش واکسیناسیون عمومی گروه های سنی جامعه را ضروري دانست و با تاكيد بر افزايش ضريب واکسیناسیون دانش آموزان افزود: ارتقاء جايگاه استان در زمينه ي واکسیناسیون، نیازمند تقویت و توسعه اقدامات ایجابی و اقناعی است.
وي همچنين با اشاره به وضعيت واكسيناسيون كارمندان ادارات دولتي تصريح کرد: علاوه بر ضرورت افزایش درصد واکسیناسیون کارکنان دستگاه های اجرایی، اقدمات و فعالیت های میدانی قرارگاه شهید سلیمانی نیز با مسوولیت فرمانداری قم باید مجددا و با قوت بیشتری تداوم پیدا کند.
استاندار قم در بخش ديگري از سخنان خود مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا را لازم الاجرا دانست و گفت: مديران دولتي باید تمام مصوبات این ستاد به جز در مواردی که اقتضائات استانی در آن وجود دارد را بصورت کامل اجرا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا