استانها

عملیات بزرگ تعمیرات خط انتقال آب قم آغاز شد

عملیات بزرگ اصلاح و تعمیرات شیرآلات خط انتقال قدیمی آب از سد 15 خرداد به قم آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس حسن بختیاری با اشاره به قدمت حدود ۳۰ ساله خط انتقال قدیمی آب ۱۵ خرداد به قم گفت: گذشت زمان باعث فرسودگی و نقص کارایی شیرهای تخلیه آب‌وهوای موجود بر روی این خط لوله ۷۰ کیلومتری شده است.

وی افزایش هدر رفت، کاهش کیفیت آب و مشکلات ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه به دلیل فرسودگی شیرآلات را از جمله ضرورت های تعمیرات پیشگیرانه در خط انتقال برشمرد و ابراز داشت: در همین راستا برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم به‌منظور اصلاح و تعمیرات شیرآلات موجود صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه تعویض ۴۴ فقره شیر تخلیه فرسوده آب و هوا و نصب ۲۰ شیر جدید در دستور کار قرار گرفت، یادآور شد: عملیات اجرایی اصلاح و تعمیرات از صبح امروز آغازشده و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته حدود ۱۰ روز به طول خواهد انجامید.

وی با بیان اینکه تأمین آب روستاهای مسیر، مجتمع آبرسانی ۸۰ روستا و بلوار غدیر، شهرک قدس و صفاشهر توسط خط لوله قدیمی انتقال آب به قم انجام می‌شود، تصریح کرد: با اقدامات گسترده فنی، مهندسی و پشتیبانی و تلاش شبانه‌روزی و همه‌جانبه تمهیدات لازم به‌منظور آبرسانی به مناطق یاد شده در طول مدت عملیات اصلاح و تعمیرات اتخاذ شده است.

مهندس بختیاری با بیان اینکه در طول این مدت برخی از روستاهای مسیر به‌صورت تانکر ثابت و سیار آبرسانی می‌شوند، از صبر و شکیبایی مردم در طول اجرای این پروژه قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه پیمانکار با ۱۲ اکیپ در نقاط مختلف خط انتقال در حال عملیات تعویض و نصب شیرآلات هستند، گفت: تنها مشکل ما تخلیه آب موجود در خط لوله است که به علت فرسودگی و از کارافتادگی شیرآلات به کندی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم زمان پیش‌بینی شده برای اجرای عملیات اصلاح و تعمیرات شیرآلات خط انتقال را ۱۰ روز و بااعتباری بالغ‌بر ۳۵ میلیارد ریال اعلام و تأکید کرد: تمام تلاش همکاران ما این است با کار و تلاش مضاعف، خط انتقال زودتر از زمان برنامه‌ریزی شده وارد مدار بهره‌برداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا