ایران / جهان

مدیرکل گمرکات قم: صادرات قم در سال گذشته از مرز ۲۸۳ میلیون‌ دلار گذشت

دریکوندی اظهار داشت: بررسی آمارهای تجاری نشان می‌دهد، ارزش کالاهای صادر شده از این استان طی سال‌ گذشته ۲۸۳ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۷۴۹ دلار بوده‌است.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از ایرنا اسفندیار دریکوندی بیان کرد: این میزان صادرات در مقایسه با آمار سال ۹۹ که رقم ۱۴۷ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۲۷۱ دلار بوده‌است، رشد حدود ۹۲ درصدی را نشان می‌دهد و بیانگر افزایش سهم صادرات در بخش تجارت خارجی استان است.

وی افزود: در همین رابطه طی سال ۱۴۰۰، ۲۹۵ هزار و ۷۸۹ تُن کالا در قالب ۶ هزار و ۹ اظهارنامه از گمرکات قم به کشورهای هدف صادر شد و این میزان به نسبت سال قبل از آن که ۱۲۵ هزار و ۷۳۱ تُن کالا بوده‌ بیش از ۱۳۵ درصد رشد داشته‌است.

وی در ادامه با اشاره به نقش مهم فعالیت‌های تجاری در ایجاد درآمد برای استان و تقویت شاخص‌های اقتصادی آن، تاکید کرد: در همین خصوص درآمد کل گمرکات استان در سال گذشته به رقم  ۳۰۸ میلیارد و ۲۸۴ میلیون تومان رسید.

دریکوندی همچنین با اشاره به این که در حوزه واردات بیشر کالاهای وارد شده به استان را اقلام اساسی و مواد و تجهیزات مورد استفاده در واحدهای تولیدی تشکیل می‌دهد،‌ گفت: در این بخش نیز ۶۲ هزار و ۱۷۸ تُن کالا به ارزش ۳۰۳ میلیون و ۱۹۶ هزار دلار از طریق گمرکات استان قم وارد شد.

وی بیان داشت: گمرکات استان قم در حوزه مقابله با قاچاق نیز به صورت فعال در میدان است و در همین راستا طی سال‌ گذشته ۹۸۶ پرونده مظنون به قاچاق به ارزش ۳۳۰ میلیارد تومان توسط این اداره کل تشکیل شد و برای رسیدگی در اختیار مراجع قانون قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا